Vycvičte svou kočku během 1 týdne. Na jejím stáří ani plemenu nezáleží
adbz.cz » Hobby » I kočka se dá vycvičit, trestání ale nepřichází v úvahu

I kočka se dá vycvičit, trestání ale nepřichází v úvahu

Kočky patří k nejoblíbenějším domácím mazlíčkům. Není divu. Vždyť jsou tak přítulné, chytré a krásné. Jenomže se jim nechce moc poslouchat a často dělají naschvály.

cernobila kocka gauc
Zdroj fotografie: Public Domain

Pokud si nevíte rady s výcvikem koček, tak si z toho nedělejte těžkou hlavu. I tak tvrdohlavé zvíře se dá vycvičit. Jen k tomu potřebujete trpělivost. Pamatujte na to, že kočka není pes a není radno si s ní zahrávat. Naučíte ji všemožné povely, ale nesmíte se u toho vztekat. Zkrátka a dobře, musíte mít pod čepicí.

I kočka bude umět psí kusy

Vycvičit kočku není snadné. Pakliže chcete dosáhnout zdárného výsledku, obalte své nervy trpělivostí a výcvik pojměte jako zábavu. Kdybyste ji do úkonů nutili, mohla by se kvůli své pýše urazit. Když se jí mistrovský kousek podaří, tak ji nezapomeňte pochválit. Ono se to na první pohled nebude zdát, ale ona vlastně zkouší, co všechno vydržíte.

Trestání si vyžeňte z hlavy

Za žádných okolností kočce nic přísně nepřikazujte. Naopak si s ní hrajte. Musíte ji obalamutit. Pokud by tento domácí mazlíček vycítil, že nad ním chcete mít nadvládu, nedopadlo by to dobře. Při výcviku pracujte s jejími oblíbenými hračkami a rozhodně kočku nepřetěžujte. I v tomto případě by se jí to nelíbilo. Přeci jen kočka ráda lenoší a dělá si všechno po svém. Nikdy ji neučte hned několik triků najednou, bylo by to na ni moc.

kočka na židli
Zdroj fotografie: Pixabay

Hrajte si s ní, jak ona chce

V průběhu výcviku kočku chvalte a věnujte se jí s maximální péčí. Dbejte také na to, aby se určitý povel neodehrával na jednom místě. Měňte pokoje, jinak by vás poslouchala jen v daném prostoru. Klíčem ke spokojenosti jsou rozvážnost a klid. I kdyby se na vás kočka dívala stylem, že je jí to jedno, tak vytrvejte.

Každodenní rutina je základ úspěchu

Jak už to tak bývá, úspěch je spojený s pravidelností. Vytvořte kočce každodenní rituály, protože se jí zalíbí a zvykne si na ně stejně jako na to, kdy má jíst. Nejlepší je, když budete výcvik opakovat ve stejnou hodinu. Váš mazlíček si ho nakonec zamiluje. Nebojte se ji rozmazlovat za dobře odvedou práci pamlsky. To vás bude milovat a cvičení pro ni bude jako hra. Po čase vám dá pac jako pes, dokonce si na váš povel sedne i lehne.