Na vyčištění kuchyňského prkénka stačí citron a sluníčko | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Skvrny na kuchyňských prkénkách lze odstranit téměř bez práce: Stačí sluneční svit, citron a trocha trpělivosti

Skvrny na kuchyňských prkénkách lze odstranit téměř bez práce: Stačí sluneční svit, citron a trocha trpělivosti

Skvrny na opotřebeném prkénku na krájení nejsou nezdolatelné. Naopak vám na jejich odstranění bude stačit pouze jedna přísada a trocha času na sluníčku.

prkenko skvrny
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Prkénka, která se používají při vaření, se po čase používání opotřebí. Vzniknou na nich skvrny, které nepovolí ani při použití sebelepšího saponátu. Mnoho lidí je proto schovává raději do šuplíku, protože toto opotřebení kazí pohled na jinak uklizenou kuchyni. Na jejich vyčištění však ve skutečnosti stačí obyčejný citron a přímé sluneční paprsky.

Stačí půlka citronu a sluneční svit

Stačí přitom půlka citronu a krásný slunečný den a prkénko může být zase jako nové. Při jeho čištění se navíc nijak nenadřete a necháte čas, aby pracoval za vás. Vezmete si citron a rozkrojíte ho na půlku. Šťávu z jeho jedné poloviny poté vymáčknete na prkénko, které chcete vyčistit, a to položíte na místo, kde je přímý sluneční svit. Pro tento trik je klíčové, aby byl venku krásný den a slunce svítilo opravdu silně.

Poté, co ho necháte na vhodném místě, stačí nechat sluneční paprsky a citronovou šťávu, aby odvedly všechnu tvrdou práci za vás. Po pár hodinách se můžete vrátit pro vyčištěný kousek. Před použitím nezapomeňte prkénko na krájení umýt. Postačí vám k tomu kohoutková voda a obyčejný jar. V případě, že skvrny zmizely jen z části a vy chcete docílit ještě lepších výsledků, nebojte se proces opakovat další den znova s druhou půlku citronu.

Pro dokonalý výsledek je zapotřebí trpělivost

Pro vyšší efektivitu se také pokuste prkénko nechat na slunečním svitu co možná nejdéle. Tento způsob platí zejména na prkénka, která jsou vyrobena z plastu, a proto v případě, že budete tento způsob čištění zkoušet na dřevěných kouscích, je pravděpodobné, že výsledky se neobjeví. To nicméně nemění nic na faktu, že tato metoda je jednoduchá a nepřijde vás vůbec draho. Můžete se tak navíc vyhnout pravidelné koupi nových prkének či jejich věčnému schovávání.

Kam dáváte v kuchyni prkénka na krájení vy?

Zdroj: TheSpruce