Trik proti zápachu z koše: Pomocníka najdete v koupelně
adbz.cz » Hobby » Zápach z odpadkového koše se dá snadno eliminovat pomocí aviváže

Zápach z odpadkového koše se dá snadno eliminovat pomocí aviváže

Odpadkový koš je semeništěm bakterií. Jestliže ho pravidelně nevynášíme, koledujeme si o velké problémy. K tomu z něj vychází nepříjemný zápach, který se line po celé kuchyni.

odpadkovy kos kuchynska linka
Zdroj fotografie: iStock

Do odpadkového koše v kuchyni vhazujeme směsici zbytků z jídla, kávovou sedlinu a slupky z ovoce a zeleniny. Není divu, že to v něm začne po pár dnech nevábně zapáchat a odér se usadí i ve vzduchu. Pokud chcete této obtíži předejít, musíte odpadkový koš pravidelně vynášet nebo si poradit jinak. Jestliže zapomenete jít se smetím, neklesejte na mysli. Existuje metoda, díky níž eliminujete pachy vznikající v odpadu.

Zápach z koše je nejen nepříjemný

Veškeré odpadky házíme do koše. Na tom by nic nebylo, ale zbytky potravin začnou po krátké době zapáchat, až je to někdy nesnesitelné. Pakliže se vám nechce odpadky každý den vynášet, protože na to nemáte čas, musíte si poradit jinak. Dnes vám představíme vychytávku, s níž se odéru zbavíte a domácností se poline svěží vůně.

Je to jednodušší, než si myslíte

Neutralizovat zápach v odpadkovém koši je pro mnohé nadlidský úkol. Nicméně s tímto fíglem se odéru efektivně zbavíte. Nejlepší na tom je, že nebudete potřebovat nic světoborného. V každé domácnosti se totiž nacházejí mycí kuličky na praní. Jedná se o běžně dostupnou věc, proto ji nebudete nikdy dlouho shánět. Vůně kuliček na praní je silná, proto si se zápachem hravě poradí.

žluté citrony
Zdroj fotografie: Pixabay

Vonné perličky na praní zápach neutralizují

Chcete-li se zbavit odéru vycházejícího z odpadkového koše, buďte pečliví. Po každé výměně odpadového sáčku na jeho dno nasypte trošku vonných perliček na praní a máte po problému. Krásná vůně kuliček pachy v koši eliminuje a kuchyní se poline svěží vůně čerstvě vypraného prádla.

Vyzkoušejte i jiné metody inspirované přírodou

Nejvíce nepříjemných pachů zaznamenáváme v kuchyni, ale jsou i jiná místa, kde se s nimi setkáme. Klíčem ke spokojenosti je časté větrání, bez toho by to nešlo. Do domu dorazí čerstvý vzduch a zbavíte se i poletujících se bacilů. Od věci není ani použití triku s citronem a solí. Na nejvíce postižená místa umístěte nádobku s nakrájeným citronem posypaným kuchyňskou solí a aviváží. Kombinace ingrediencí byt dokonale provoní.