Milan (39) objevil fintu, jak na nákupu každý týden ušetřit až 2 500 Kč. Tady je návod
Neustálé zdražování potravin nutí Čechy přemýšlet, jak ušetřit při nakupování. O zajímavých metodách se s námi podělil čtenář Milan.
Během posledních let dochází k neustálému růstu cen potravin. Tato skutečnost trápí mnoho Čechů natolik, že se rozhodli hledat způsoby, jak při nakupování co nejvíce ušetřit a zbytečně se přitom neokrádat o kvalitu kupovaného zboží. O velmi dobré tipy se s naší redakcí nedávno podělil čtenář Milan z Prahy, který již nějakou dobu šetří několik tisíc každý měsíc. Trik podle něj spočívá v dobrém načasování a rozpisu toho, co skutečně potřebujete.
Udělejte si rozpis a projděte letáky
Základem je podle čtenáře vyhradit si čas na pročtení letáků a sepsání množství potravin, které potřebujete na jeden týden: „Na nákup chodím každou neděli, takže si před obědem vždy sednu a sepíšu si, co budu potřebovat do příští neděle. Poté si projdu letáky a podle toho, kde je zboží nejlevnější, volím supermarket. Samozřejmě mám také slevové karty do každého z nich. Při častém nakupování se je skutečně vyplatí používat.“
„Jakmile se poté dostanu do obchodu, okamžitě jdu do sekce se zlevněným zbožím. Jedná se o kousky, které brzy překročí datum spotřeby. Ze své zkušenosti však vím, že například jogurt nebo čokoláda jsou dobré ještě pár dní po. A jelikož dělám nákup pouze na týden, opravdu mi to nevadí. Někdy v této sekci dokonce najdu většinu svého nákupu, což mi ušetří značné množství peněz. Slevy zde mohou dosahovat až sedmdesáti procent.“
Často se vyplatí brát větší balení
„A pokud jste stejně jako já milovníkem kávy, pokuste se v obchodu kupovat větší balení. To platí i pro další potraviny, jako je například rýže nebo toaletní papír. Z dlouhodobého hlediska se to opravdu vyplatí a navíc budete mít vždy jistotu, že máte všeho dostatek. Nakonec si pak spočítejte, kolik vás stojí se do obchodu dostat. Já volím MHD, protože jezdit autem po Praze by mě vyšlo dráž než celý nákup,“ dodal Milan ke konci rozhovoru.