Jak umýt žaluzie, aniž by se musely sundávat: Prach se dá vysát vysavačem, špínu rozpustí roztok z vody a mýdla na praní

Vyčistěte své žaluzie jednoduše a rychle, a to jen s použitím mýdlové vody. Nemusíte je dokonce ani sundávat z oken a vaše žaluzie budou zářit čistotou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Interiérové žaluzie jsou základním způsobem, jak ochránit domácnost před slunečními paprsky i nechtěnými pohledy zvenčí do prostoru domova. I když většinu hospodyněk trápí, že jsou často plné prachu a obtížně se uklízí, málokdo spěchá, aby se těchto šikovných stínicích pomocníků zbavil. Tato užitečná věc je tak téměř v každém domě a většina žen se trápí s jejím vyčištěním.  

Vyčistěte žaluzie bez sundávání z oken 

Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak žaluzie vyčistit, a to dokonce bez složitého sundávání z oken. Není nic horšího než před každým umytím žaluzie z okna komplikovaně sundávat a pak znovu s námahou instalovat. V takovém případě by pak každý raději žaluzie nemyl, nebo se jich dokonce zbavil, jen aby tuto proceduru nemusel absolvovat znovu. Vyčistěte raději své žaluzie snadno a rychle, a to bez jejich demontáže i montáže. 

Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná

K vyčištění žaluzií nebudou potřeba žádné zvláštní potřeby. Nejprve je zbavte prachu a nečistot jemným kartáčkem nebo šetrným vysavačem. Poté si připravte obyčejný roztok vody a mýdla na praní, který naneste na žaluzie a nechte ho na roletách několik minut působit. Nakonec roztok ze žaluzií jen jednoduše odstraňte vlhkým hadříkem a kochejte se jejich osvěžující čistotou.   

Ohřátí domova slunečným teplem iZdroj fotografie: Freepik

Na skvrny použijte čistič z drogérie  

Pokud vlastníte žaluzie, které jsou kovové nebo plastové, lze je pouze otřít vlhkým hadříkem a nanesení roztoku z mýdla a vody tak úplně vynechat. Otírání žaluzií pak zařaďte do své denní uklízecí rutiny a vaše žaluzie budou zářit čistotou. Pokud jsou na žaluziích skvrny, můžete zkusit využít některý z komerčně prodávaných přípravků, které jsou v drogériích běžně dostupné.  

Po použití roztoku z vody a mýdla, ale také po přípravku na skvrny nezapomeňte vaše žaluzie vždy nechat důkladně vysušit na slunci nebo pomocí fénu na vlasy. Srolováním ještě mokrých žaluzií byste mohli riskovat tvorbu plísní, což je pro lidské zdraví opravdu nežádoucí. Stejně tak jako prach, který se na žaluziích a roletách velmi rád usazuje. S jejich čištěním proto opravdu neotálejte a věnujte jim patřičnou péči a údržbu. Nejideálnější je žaluzie důkladně vyčistit vždy před samotným umytím oken.  

Jak myjete žaluzie vy?

Zdroj: Belnovosti
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články