Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná

Čištění lamel žaluzií může být zdlouhavou a ne úplně oblíbenou činností. Jednoduchým trikem ale docílíte rychlého vyčištění.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Krásná a čistá okna dělají velkou radost, když přes ně můžete pozorovat venkovní dění, poletující ptáčky, svítící sluníčko či zasněženou krajinu. Vaše snaha o čistá okna ale může přijít vniveč, když stáhnete žaluzie, které jsou zaprášené a špinavé. Čištění žaluzií asi nepatří mezi nejoblíbenější činnosti, nicméně i ony potřebují danou péči.

Jak efektivně vyčistit žaluzie během chvilky

V domácnosti je stále co uklízet. Čištění žaluzií je velmi zdlouhavé, když musíte každou lamelu zvlášť přeleštit hadříkem. Proto asi oddalujete jejich čištění až do chvíle, kdy je to nezbytně nutné. Jednoduchým krokem si ale můžete vyrobit vychytávku, díky které vám čištění lamel zabere jen několik málo okamžiků. Potřebovat budete starý kartáč, nůžky, několik houbiček a tavnou pistoli.

Starý kartáč zbavte všech štětin. Nejprve je zkraťte nůžkami a poté vytáhněte zbytky z těla kartáče. Potřebujete docílit hladké strany. Podle velikosti kartáče si naskládejte houbičky na sebe a naneste lepidlo z tavné pistole. Přilepte kratší stranou k tělu kartáče. Takto vám vznikne jednoduchá pomůcka, kterou můžete použít na čištění několika lamel najednou. Stejně tak můžete čistit například i koupelnový radiátor.

Čištění lamel nasucho nebo vodou

Tato metoda je vhodná na žaluzie, které jsou pokryté pouze prachem. Je možné i prostor mezi lamelami či lamely samotné vysát, výkon vysavače je ale nutné snížit na minimum, aby nedošlo k jejich poškození. Pokud se ale usadila na žaluziích mastná špína, suché čištění už nebude dostačující.

Čištěn lamel hadříkem iZdroj fotografie: Depositphotos

Pamatujte, že na lamely by neměl být použit žádný čisticí prostředek, protože by mohl zanechat skvrny. Použijte jemný hadřík z mikrovlákna, který nezanechává šmouhy a dobře pohlcuje špínu a prach. Jemně jej namočte a lamely vyčistěte. Stejně tak je vhodné použít i namočenou bavlněnou rukavici, kterou si nasadíte na ruku. Látka by neměla pouštět chloupky, aby na žaluziích neulpívaly.

Jak často čistíte žaluzie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články