Vlastní úroda mandarinek není nic nedosažitelného. Keř vyroste i v květináči

Neutrácejte peníze za čerstvé mandarinky v obchodech. S trochou trpělivosti si můžete snadno vypěstovat vlastní úrodu těchto lahodných citrusových plodů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mandarinky patří mezi nejoblíbenější citrusové plody. Nejenže skvěle chutnají, ale také obsahují plno prospěšných látek. Mandarinky jsou skvělým zdrojem vlákniny, draslíku a vitaminu C. Díky slupce jsou mandarinky dokonalou svačinkou, kterou jen hodíte do tašky a můžete vyrazit. Skvěle také dochutí jakýkoliv pokrm. Ať už s jejich pomocí dochutíte sladké jídlo, nebo slaný pokrm, šťáva z mandarinky vždy dodá exotickou chuť. 

Vypěstujte si vlastní úrodu mandarinek

Místo toho, abyste tyto oblíbené citrusové plody museli neustále kupovat, můžete si poměrně snadno vypěstovat vlastní úrodu bez jakýchkoliv pesticidů a dalších škodlivých látek. S trochou času a trpělivosti si budete moct vychutnat téměř nekonečnou sklizeň. Mandarinky navíc sklidíte v době, kdy budou dokonale zralé a plné lahodné chuti. 

Co je potřeba k pěstování mandarinek

Abyste si tyto šťavnaté, sladké citrusové plody doma vypěstovali, připravte si k výsadbě středně velký květináč s drenážními otvory, malé kamínky, organickou zeminu a semínka mandarinek. Množství přizpůsobte velikosti květináče. Pokud toužíte po opravdu velké úrodě, můžete mandarinky zasadit do více květináčů a vypěstovat si několik keřů mandarinek. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak si vypěstovat vlastní mandarinky

Do připraveného květináče umístěte na dno vrstvu malých kamínků, které budou skvěle sloužit pro odtok přebytečné vody z květináče. Následně květináč vysypte organickou zeminou přibližně 2 cm od horního okraje. Do zeminy vyhlubte důlky o dvojnásobné velikosti mandarinkového semena a semínka do důlků zasaďte. Květináč se zasazenými mandarinkami přesuňte na slunné místo. 

Jak pečovat o zasazené mandarinky

Dopřejte svým mandarinkám dostatek světla, aby skvěle prospívaly. Občas mandarinky pohnojte hnojivem bohatým na zinek, hořčík a železo. Jakmile půda v květináči zcela vyschne, mandarinky znovu zalejte vodou do hloubky jednoho centimetru. Nepřelévejte je, aby jejich kořeny nezačaly uhnívat. Suché a zlomené větve z keříku vždy opatrně odstřihněte. Jakmile dorostou do výšky asi 30 cm, budete k nim muset sehnat vhodné rouby. A chcete-li chutné a perfektně zralé plody, budete muset své rostliny přemístit do skleníku nebo zimní zahrady.

Jaké exotické ovoce si doma pěstujete vy?

Zdroj: HomeGuidess
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Ve 24 letech se provdala za muže, který je o 13 let starší než její dědeček. Jsou šťastní a připravení založit rodinu
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat