Jednoduché řešení záhady ztrácejících se ponožek.
adbz.cz » Hobby » Jak, proč a kam mizí ponožky při praní v pračce? Neutuchající záhada mizejících ponožek odhalena

Jak, proč a kam mizí ponožky při praní v pračce? Neutuchající záhada mizejících ponožek odhalena

Mnoho lidí jistě zažilo situaci, že se při praní ztratila jedna z ponožek. Mladá žena jménem Cathy Hinz této záhadě přišla na kloub.

pracka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nejspíše každý už to někdy zažil – s naprostou jistotou dáváte obě ponožky v páru do pračky, po vyprání však objevíte pouze jednu. Ta druhá není k nalezení a vy si už začínáte říkat, zda opravdu nejste blázen. Přece moc dobře víte, že do pračky šly obě dvě ponožky, nebo ne? Cathy Hinz, několikanásobná mladá maminka, odhalila, kam ztracené ponožky mizí a co se s nimi děje.

Záhada vyřešena

Problém, který byl popsán výše, trápil i mladou maminku Cathy, která dlouhé roky přemýšlela nad tím, kam mizí ponožky jejich dětí. Avšak nejen to, ztrácelo se i spodní prádlo jiného druhu. Sama sebe už tak začala obviňovat z bláznovství, vždyť přece tolik ponožek a kalhotek se sotva může tak snadno ztratit. Jednoho dne její pračka najednou přestala fungovat a ona tak zjistila něco, co by ji ani ve snu nenapadlo.

ztracena ponozka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nejdříve šlo vše zcela normálně, každý druhý den dala prát prádlo, čisté a voňavé ho poté pověsila a jednou za dva týdny nastavila pračku na samočištění. Z ničeho nic ale toto zařízení začalo vydávat podivné zvuky a nakonec úplně odmítalo pracovat. Nepomohlo vypojení z elektřiny, vyhození a nahození proudu, ani nic jiného. Mladá maminka si tedy domů přizvala technika, který musel pračku rozmontovat. Když však otevřel jeden z vnitřních poklopů, všichni zůstali v šoku.

Co bylo uvnitř?

Když technik rozmontoval pračku a otevřel vnitřní poklop, vykutálely se na všechny přihlížející ztracené ponožky i zbytek chybějícího spodního prádla. Mimo to se objevilo i několik mincí, a dokonce také ztracená kreditní karta! Nikdo tomu nemohl uvěřit, ale opravdu to tak bylo. Děti začaly šílet, že pračka pojídá ponožky, a v podstatě tomu tak vážně i bylo. Tedy teoreticky.

rozbita pracka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Po prohlídce technikem se totiž zjistilo, že problém byl celou dobu v uvolněném těsnění pracího bubnu, ze kterého se tyto kousky prádla a dalších nalezených drobností jednoduše dostaly do vnitřní části pračky, odkud je nebylo možné dostat ven. Množství nahromaděných ponožek poté způsobilo, že se celá pračka v podstatě ucpala, což bránilo v její práci.

hromada ponozek
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak takové situaci zabránit?

Nejlepším způsobem, jak se do podobně bizarní situace nedostat, je pravidelná starostlivost a péče o vaši pračku. Kromě pravidelného čištění je také potřeba provádět kontrolu vnitřní i vnější části, hloubkové čištění potrubí, hadic a filtru a také kontrolovat, případně vyměnit staré těsnění. Díky tomu tak nejenže předejdete podobným situacím, ale také značně prodloužíte život vaší pračce.

Zdroj: Black Socks