Jak jednoduše osvěžit a vyčistit svou toaletu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Osvěžte svou toaletu zadarmo i bez drahých čistících prostředků. Aviváž a zubní pasta dokáží zázraky

Osvěžte svou toaletu zadarmo i bez drahých čistících prostředků. Aviváž a zubní pasta dokáží zázraky

Vyzkoušejte tento trik, díky kterému bude vaše toaleta opět čistá a svěží. Už nikdy nebudete muset utrácet za předraženou chemii z obchodu.

avivaz
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se snažíte udržovat svou domácnost v čistotě, určitě víte, že je to právě toaleta, co většinou bývá právě tím kamenem úrazu. Můžete se totiž snažit jakkoliv, ale většinou je její podoba naprosto odlišná od té, kterou bychom si představovali. Problém tvoří zejména nepříjemné pachy, vodní kameny a nevyčistitelné usazeniny. Naštěstí však existují jednoduché triky jako jsou tyto, díky kterým dokážete udržet svou toaletu krásně čistou a svěží. 

Osvěžte toaletu za pomoci aviváže

Aviváž je nezbytný koupelnový pomocník, který v žádném případě nepatří pouze do pračky. Dokáže například rozpustit veškerou špínu na oknech a také umí skvěle osvěžit toaletu. Nemusíte se však bát, není na tom nic těžkého. Potřebovat budete pouze malou plastovou lahev (musí se vejít do zásobník na toaletě) a vaši oblíbenou aviváž. Lahev naplňte aviváží a do víčku udělejte malé dírky. Ty při každém spláchnutí uvolní trošku aviváže, díky které bude vaše toaleta svěží po celý den. 

avivaz bila
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zubní pasta je ještě lepší pomocník

Co se týče toalety, tak ještě lepší péči jí můžete dopřát za pomoci zubní pasty. Tubu jednoduše na několika místech propíchněte jehlou a poté ji vložte do nádržky na vodu. Pasta se bude postupně uvolňovat a vaše toaleta bude vonět při každém spláchnutí. Tu samou službu vám však prokáže i v případě, že ji nanesete pod okraj v míse (zde vydrží opravdu dlouho). Tento skvělý pomocník však dokáže i více, než pouze toaletu osvěžit. 

zubni pasta
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zubní pasta si dokáže poradit například i s vodním kamenem, rzí a dalšími nevzhlednými usazeninami. Jednoduše jí vymačkejte do zásobníku na vodu nebo napřímo do mísy a poté ji nechte působit přes noc. Až se probudíte, vodu smíchanou s pastou jednoduše spláchněte. Určitě uznáte, že vůně je v tomto případě pouhou třešničkou na dortu, protože vaše toaleta bude tak čistá, že ani běžný chemický přípravek by to nedokázal. 

Káva také přijde k užitku

Pokud nechcete utrácet za chemické osvěžovače, ale neustále vás trápí zapáchající toaleta, můžete také vyzkoušet kávu. Samozřejmě bude potřeba kvalitní odrůdy, a to v zrnkové či mleté podobně. Bohužel nelze použít kávu rozpustnou, protože ta takovou sílu určitě nemá. Uvařte tedy jednoduše kávu do šálku a na chvíli ji postavte na vaši toaletu. Trošku můžete nalít také do mísy, ale opatrně, lógr ucpává potrubí. Posléze by vaše WC mělo být krásně voňavé a s příjemným aroma kávy. 

Jak čistíte svou toaletu vy?

Zdroj: TheSpruce