Vyčůraní Češi přišli na způsob, jak osekat účty za elektřinu. Stačí detail a ušetříte několik tisíc korun

Televize vás každý měsíc okrádá o velké množství elektřiny. Díky těmto snadným tipům snížíte její spotřebu a ušetříte mnoho peněz.

i Zdroj fotografie: Vlastní tvorba abcMedia
                   

Televize je nedílnou součástí každé domácnosti, a pokud ji máte i vy, okrádá vás každý měsíc o plno peněz. Jedná se totiž o spotřebič, který ke svému provozu potřebuje poměrně velké množství energie, takže pokud vám běží neustále, pravděpodobně se to také nehezky odráží na vašich měsíčních účtech. Naštěstí však podle webu Chip existuje několik snadných způsobů, jak snížit spotřebu zařízení na minimum, a ušetřit tak několik tisíc korun.  

Úsporný režim pro každou příležitost 

Pokud chcete ušetřit peníze za každodenní sledování televize, zkuste ji nechávat co nejčastěji v úsporném režimu. Například snížením jasu výrazně snížíte spotřebu energie zařízení a navíc tím ochráníte své oči před modrým světlem. Rovněž se můžete zkusit podívat do nastavení, zda vaše televize neposkytuje možnost úsporného režimu. Většina prodejců tuto funkci dnes nabízí a jejím plusem je i fakt, že dokáže sama rozpoznat světelné podmínky v místnosti. 

Pozor by si poté měli dát ti, kteří u televize často usínají. V takovém případě se vyplatí používat funkci „Auto standby“ (automatický pohotovostní režim), díky které se zařízení samo od sebe po nějaké době vypne. Nemusíte tedy zadávat žádný příkaz, a přesto se v průběhu noci zastaví obraz, tudíž nebudete zbytečně utrácet své peníze. Na webu adbz jsme také psali o nových změnách, které čekají obyvatele s hypotékou

Ovladač iZdroj fotografie: Pixabay

Televizi se snažte častěji vypínat 

Většina lidí si nechává zapnutou televizi během činností, jako je vaření, úklid nebo i čtení knihy. To je však naprosto zbytečné a akorát se tím okrádáte o plno peněz. Mnohem více se proto dle serveru Aulix vyplatí používat rádio, které nevyžaduje takovou spotřebu. Zařízení pak můžete začít vypínat takovým způsobem, že ho vytáhnete ze zásuvky. Pokud to děláte ovladačem, necháváte ho akorát v pohotovostním režimu spotřebovávajíc energii. 

Jak často se na televizi díváte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články