Ombre stěna je novým trendem, z nějž všichni šílí | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Ombre stěna je novým trendem, z něhož všichni šílí. Vytvořte levně a svépomocí z jakékoliv místnosti ráj luxusu

Ombre stěna je novým trendem, z něhož všichni šílí. Vytvořte levně a svépomocí z jakékoliv místnosti ráj luxusu

Účes typu ombre jsou vlasy, které mají dva tóny barev. Ombre stěna tento princip přebírá v rámci přechodu nebo světlosti.

ombre modra
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud jste ještě o ombre stěně neslyšeli, pak vězte, že jde o moderní trend, který neúprosně nabírá na popularitě. Jde o velmi různorodý způsob, jak si na jednoduchém principu krásně dekorovat stěnu v bytě nebo domě. Nejde technicky o nic složitého a váš domov pak rozhodně zaujme každého návštěvníka. A pokud máte muka volby mezi dvěma barvami na stěnu, pak je to pro vás spásné řešení, protože přesně o to jde.

Jedna stěna a více barev

Ombre malba spočívá ve volbě dvou či více tónů barvy a jejich postupném přechodu. Samozřejmě nejste limitováni jen dvěma, ostatně pro radikální přechody se hodí použít právě mezistupně z dalších barev – tedy pokud jdou po sobě v barevném spektru. Barvy by měly korelovat se stylem vašeho domova a také účelem místnosti. Například obývacímu pokoji nebudou slušet příliš křiklavé odstíny, protože budou nejspíš rušivé pro vás i návštěvu.

ombre vinova
Zdroj fotografie: Depositphotos

Do takového prostoru se hodí například šedobéžová, levandulová, bílá či světle zelená – tedy pohodové barvy, které uvolňují. Podobně je na tom také ložnice, kam se hodí modrá, písková, světle vínová či broskvová. Studené tóny se také nehodí do kuchyně, ovšem teplé barvy se v ní neztratí. Koupelna se srovná se všemi teplými odstíny barev. Neudělejte z ní chladné místo, může vám tam pak být psychicky zima.

Celek má svá pravidla

Pamatujte při rozvaze na to, aby spolu jednotlivé druhy malby ladily, protože konkrétní stěna ovlivní celé své okolí. Nevyhnutelně upoutá pozornost a může vám pomoci pokoj opticky rozšířit, nebo naopak zmenšit. V závislosti na okolnostech se může ovšem hodit obojí. Základní poučkou ombre je umístit tuto malbu na stěnu proti oknům, což platí hlavně pro tmavší odstíny. Ombre je sám o sobě lehký styl a pokoj projasní prakticky vždycky.

Myslete také na to, že s touto malbou to není nejlepší přehánět, a pokud ji budete mít v každém pokoji, nejspíše sebe i ostatní zahltíte vjemy. Nejtmavším odstínem začněte zespodu a směrem nahoru zesvětlujte. Střídejte malbu a krycí pásku, aby vám nové nátěry nezasahovaly do spodních „pater“. Pak rozprašovačem na barvy nastříkejte trochu vody a vytvořte plynulý přechod. Jeho podoba je na vašem vkusu, může být pozvolný i ostřejší.

Zdroj: Crow Paints