Ananas naporcovaný na ideální kousky během chvilky a bez námahy. S tímto způsobem to půjde jedna báseň

Krájení ananasu může vypadat jako složitá věc, a proto si hodně lidí radši koupí ananas zavařený. Jenže ten se chuti čerstvého ananasu nemůže rovnat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zajímá vás, jak nakrájet ananas a nepořezat si při tom ruce? Máme pro vás skvělou metodu pro snadné krájení celého ananasu, což pro některé z vás může představovat složitý úkol. Teď už to pro vás bude hračka a ananas v konzervě už nikdy nekoupíte. Připravili jsme vám video, kde je krájení ananasu ukázáno krok za krokem.

Nejdůležitější je ostrý nůž

Ananas si položte na prkénko a ostrým nožem odřízněte jeho zelený vrchol. Položte ananas odříznutou částí na talíř a nechte ho 30 minut odpočinout. To proto, že ananas roste stonkem vzhůru, a tak se veškerá šťáva přenese do spodní části. Když ho tedy necháte 30 minut vzhůru nohama, šťáva začne stékat zpět a každý kousek jí pak bude plný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je třeba vyříznout střed ananasu

Po 30 minutách odřízněte i druhý konec ananasu. Tvrdou slupku odstraníte tak, že ji budete odřezávat podle tvaru ananasu. Jakmile budete mít ananas oloupaný, rozkrojte si ho podélně na polovinu. Každou polovinu rozřízněte zase na půl. Tvrdší střed vyřízněte, protože ten se za prvé špatně kouše a za druhé není tak dobrý. Teď už můžete začít ananas krájet na kousky. A to je celé, hračka, že?

Pár receptů s ananasem

Teď už víte, jak správně a jednoduše ananas nakrájet. Máme pro vás ještě pár tipů, co s ananasem udělat. Mezi ty nejoblíbenější patří ananasová salsa, grilovaný ananas či ananasové smoothie. Nebo ho můžete přidat do nějakého ovocného salátu. Dobrou chuť.

Zdroj: Acouplecooks

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky