Páchnoucí plastové krabičky: Vynalézavé hospodyňky napadlo vystlat je novinami, odér tak zmizí i bez drhnutí

Není nad domácí stravu, ale plastové krabičky po čase nesnesitelně zapáchají. Naštěstí i tuto prekérku lze vyřešit jinak, než koupením krabiček nových.

i Zdroj fotografie: Jjanhone / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Plastové nádoby jsou velmi praktické, a navíc ekologické. Díky nim se snižuje míra odpadků a můžete si je vzít kamkoliv s sebou. Je úplně jedno, zda si do nich připravíte chuťovky na piknik či oběd do práce. Bohužel, každá věc má svou životnost a nezůstane navěky jako nová. V tomto článku se podíváme na zoubek tomu, jak zbavit potravinové boxy nevábného zápachu.

Když běžný mycí prostředek nestačí

Určitě se vám už mnohokrát stalo, že i po okamžitém umytí krabičky jste se nedokázali zbavit zápachu z jídla. Navíc jsou boxy poškrábané a od některých jídel nehezky zabarvené. Pokud se vám nedaří odstranit odpudivý odér běžně dostupnými mycími prostředky a nezvládne si s nimi poradit ani myčka na nádobí, vsaďte na suroviny, které najdete v domácnosti. Jakmile to uděláte, nebudete se před kolegy v práci stydět za odpudivě vypadající a zapáchající krabičku na jídlo.

Inspirujte se levnými metodami

Plastové nádoby se kvůli některým jídlům rychleji zanášejí. Své o tom ví milovníci guláše a kořeněných pokrmů. Do takového boxu nelze vložit například čokoládový dort, zeleninový nebo ovocný salát. Na první pohled vás vzhled krabičky odradí. Když si k ní přičichnete, dokonce vás přejde chuť na jídlo. Pokud jste bezradní, vyzkoušejte pár triků, které vymyslely vynalézavé hospodyňky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vsaďte na domácí prostředky!

Před použitím fíglů je nutné plastový box dokonale umýt horkou vodou a prostředkem na nádobí. Poté nádobu vytřete do sucha a vložte do ní novinový papír. Zaklapněte víko a počkejte do rána. Novinový papír do sebe přes noc vtáhne zápach, který vám přidával vrásky na čele.

Klidně můžete vyzkoušet i trik s dřevěným uhlím či pastou z jedlé sody. Z jedlé sody a trochy vody vytvořte konzistentní hmotu, vnitřek krabičky s ní důkladně potřete a nechte dva dny působit. Poté opláchněte. Máte-li doma dřevěné uhlí, vložte ho do boxu. Nechte ho působit přes noc a ráno důkladně omyjte.

Jak odstraňujete z krabičky zápach vy?

Zdroj: FemCafe
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články