Jednoduché způsoby, jak uvolnit ucpaný odtok v umyvadle
adbz.cz » Hobby » Ucpaný odpad bude dávnou minulostí. Hodinový manžel se podělil o tři zaručené fígly. Zvládne je naprosto kdokoliv

Ucpaný odpad bude dávnou minulostí. Hodinový manžel se podělil o tři zaručené fígly. Zvládne je naprosto kdokoliv

Údržba domácnosti může být někdy pořádná dřina a ucpané potrubí patří mezi ty méně příjemné práce. Díky těmto radám to ale bude mnohem rychlejší a jednodušší.

ucpany odpad
Zdroj fotografie: Depositphotos

Údržba domácnosti bývá složitým sledem událostí, na které je potřeba značná šikovnost a občas hlavně trpělivost. Jedním z těch složitějších úkonů může být zablokovaný nebo ucpaný odpad, kvůli němuž z umyvadla, vany nebo záchodu správně neodtéká voda, ale naopak se odpadní vodou plní, a to není zrovna příjemnou záležitostí. V takovém případě existují 3 jednoduché způsoby, jak odtok odblokovat a uvolnit.

Odblokování odtoku pomocí zvonu

Tento způsob odblokování ucpaného odtoku je velmi jednoduchý a nenáročný a zvládne ho pravděpodobně kdokoliv. Stačí pouze položit záchodový zvon přímo na otvor odtoku, napustit několik centimetrů vody a poté několikrát pěvně zatlačit zvon dolů. Nakonec stačí uvolnit zvon směrem nahoru. Když uslyšíte bublání zevnitř potrubí, je tato metoda účinná a odtok se uvolňuje. Pokud chcete zkontrolovat, zda všechno proběhlo správně, nalijte do potrubí trošku horké vody. Pokud odtéká, metoda odblokování zvonem proběhla správně.

cisteni zvonem
Zdroj fotografie: Depositphotos

Čištění ucpaného odtoku jedlou sodou

Další jednoduchý, ale účinný způsob čištění ucpaného potrubí je pomocí jedlé sody. Nejdříve je důležité vyčistit v umyvadle, dřezu nebo vaně veškeré povrchové nečistoty, které by mohly bránit správnému průchodu vody. Když jsou tyto nečistoty odstraněny, stačí nasypat do odtoku trochu sody bikarbony a tu poté zalít vroucí vodou. Nechte působit a poté vyzkoušejte, zda odtok funguje, jak má. Pokud ještě neodtéká, zkuste tuto metodu opakovat.

cisteni jedlou sodou
Zdroj fotografie: Depositphotos

Uvolnění ucpaného odtoku vyčištěním ohybu

Pokud jste již vyzkoušeli veškeré metody čištění a voda pořád správně neodtéká, je chyba pravděpodobně uvnitř trubek. Další možností čištění odtoku je odšroubování záhybu trubek. Ten bývá nejčastěji umístěn přímo pod dřezem nebo pod umyvadlem. Nejlepší je mít po ruce velký kbelík, protože když tento záhyb odšroubujete, voda poteče ven. Pravděpodobně také s usazenými nečistotami. Pokud se zdá, že nějaké nečistoty zůstaly v trubkách, použijte špejli a do umyvadla nalijte horkou vodu, která odplaví nečistoty do kbelíku.

cisteni odtoku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: Expert Home Tips