87 % lidí neumí správně používat prací kapsle. Spotřebič tak trpí
adbz.cz » Hobby » Gelové kapsle mohou zničit pračku. Největší hrozbou jsou zanesené trubky

Gelové kapsle mohou zničit pračku. Největší hrozbou jsou zanesené trubky

Pokud jste si na praní prádla oblíbili gelové kapsle, zpozorněte. Jedná se o pohodlnou metodu, nicméně není tak výhodná, jak se může na první pohled zdát.

praci kapsle ruka pracka
Zdroj fotografie: iStock

Když se na českém trhu objevily prací kapsle, lidé byli nadšení. Není divu. Jejich používání je komfortní a není třeba odměřovat potřebné množství pracího prášku. Jenomže, jak to tak bývá, všechno má své pro i proti. Jinak to není ani s touto moderní vychytávkou. Po přečtení článku zjistíte, že se pravděpodobně vrátíte ke klasickému pracímu prášku. Gelové kapsle vám totiž mohou poškodit pračku. A její oprava pak bývá nákladná.

Lidé používají prací kapsle špatně

Jestliže už jste někdy měli porouchanou pračku, víte o tom své. Je to nepříjemná záležitost, protože jen pár dní bez praní je nemyslitelných. Špinavé oblečení se vám začne všude hromadit a rázem máte po náladě. Zkušení instalatéři zveřejnili fakt, který vás nepotěší. Většina lidí nepoužívá prací kapsle správným způsobem, a proto ohrožují životnost spotřebiče. Nenechte nic náhodě a učiňte náležitá opatření, jinak tato nesnáze postihne i vás.

Hrozí ucpání potrubí

Účinné prací kapsle jsou naplněny kapalinou, která se mezi prádlem krásně rozpustí. Tato tekutina je uzavřena ve ve vodě rozpustném materiálu. Na tom by ale nebylo nic divného, problém je někde jinde. Pokud budete prát prádlo při velmi nízkých teplotách a na krátký cyklus, bude zle. Gelová kapsle se vám za tak krátkou dobu nerozpustí, tudíž vám její zbytky zůstanou v prádle a ve stěnách bubnu. Dokonce se usadí v potrubí. A to už není legrace.

poničená pračka
Zdroj fotografie: Freepik

Nenechte nic náhodě a jednejte

Ucpané potrubí je opravdu velká obtíž. Nerozpuštěné kousky kapsle se v něm hladce usazují a také zapáchají. Nakonec mohou potrubí zcela ucpat a bude nutné zavolat instalatéra. Praní při nízkých teplotách je v kombinaci s kapslí čirý nerozum. Zkrátka a dobře se nestačí rozpustit. Pakliže chcete problému předejít, vždy si na obalu kapsle přečtěte, k jakému praní je určena. Výrobci tento údaj vždy uvádějí, ochráníte se díky tomu před případnými nesnázemi.