Domácí hnojiva do 15 korun, po kterých okurky porostou nesmyslnou rychlostí. Vyberte si svého favorita

Okurky patří mezi nejžádanější zboží letní sezóny. S těmito hnojivy docílíte opravdu bohaté úrody. Vypěstujte si okurky, po kterých se jen zapráší.

sklizeň okurek i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vlastní, doma vypěstované okurky, hravě strčí do kapsy jakékoliv kupované. Když jim dopřejete tu správnou péči, bohatě se vám odvděčí. Sami si můžete vyrobit přírodní hnojiva, díky kterým vaše okurky porostou jak divé. Většinu potřebných surovin už dávno máte doma, výroba hnojiva vám tak zabere minimum času. Vyberte si z receptů svého favorita a dopřejte vašim okurkám pořádnou dávku živin.

Hnojivo z pečiva

500 g chleba nebo bagety rozmělněte (použít můžete i strouhanku) a namočte do vody. Jakmile pečivo nabobtná, přidejte 500 g nasekané trávy a vodu. Před prvním použitím nechte směs odstát 48 hodin. Dále touto směsí přihnojujte od začátku květenství až do sklizně a vaše úroda bude mnohem bohatší a chutnější.

iZdroj fotografie: Piqsels

Cibulové slupky

0,5 kg oloupaných slupek z cibule vložte do hrnce, zalejte 2 l vody a vařte po dobu 10 minut. Po 10 minutách hrnec stáhněte, nechte roztok zchladnout a přidejte dalších 5 l vody. Tímto hnojivem okurky občas zalijte nebo postříkejte jejich listy. Vůně cibule odpuzuje kdejaké škůdce a vaše okurky tak před nimi budou ve větším bezpečí.

Hnědé uhlí pro lepší úrodu

Hnědé uhlí je nejčastěji používáno k vytápění. Své uplatnění ale najde i při zahradničení. 1 kg dřevěného uhlí nasypte do většího kyblíku a zalejte 10 l vody. 24 hodin nechte směs odstát a následně jí okurky zalijte.

iZdroj fotografie: Piqsels

Kvasnice do okurek

Do kbelíku rozmělněte kostku droždí, zalejte 10 l teplé vody a vše promíchejte. Stačí, když směs necháte hodinu odstát a můžete ji začít používat. Nejlepší je tímto hnojivem okurky přiživovat na jaře a koncem léta.

Kopřivová jícha

1 kg kopřiv umístěte na dno sudu nebo většího plastového kyblíku. Pokud možno použijte mladé stonky s listy. Přidejte 10 l vody (můžete využít dešťovou vodu), nádobu zakryjte tenkou utěrkou nebo hadříkem a nechte odstát na stinném místě po dobu 2 týdnů. Že je hnojivo hotové, poznáte tak, že z hladiny zmizí pěna. Každý den směs promíchejte a pravidelně jí okurky zavlažujte.

Díky těmto hnojivům vaše okurky dosáhnou mnohem větší úrody, ochráníte je před škůdci a budou méně náchylné k chorobám.

Jaké hnojivo na okurky se osvědčilo vám?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články