Hrst bramborových slupek v dubnu a rybíz bude plodit sladké bobule po celou sezónu. Hnojivo se může aplikovat několikrát

Přikrmte na jaře keře rybízu vhodnými hnojivy a nastartujte po zimě jejich růst. Bobule budou v létě větší a šťavnatější. Takto si vychutnáte bohatou úrodu plnou chuti.

i Zdroj fotografie: Codename / Creative Commons / CC BY
                   

Příchod jara láká všechny zahradníky a pěstitele ven do jejich zahrad, aby se postarali o vysazené rostliny a zasadili nové. Čím více péče na jaře své zahradě věnujete, tím větší bude vaše odměna. Probuďte na jaře rybíz ze zimního spánku a použijte k jeho výživě toto hnojivo. Stačí hrst bramborových slupek a jeho plody budou plné sladké a chutné šťávy.

Nejlepší hnojivo z bramborových slupek

Brambory jsou nejen výtečnou zeleninou a skvělou přílohou. Obsahují také spoustu vitamínů a dalších prospěšných látek, které se vyskytují ve značné míře také v bramborových slupkách. Mezi nejdůležitější patří fluor, jód, zinek, železo, hořčík, vápník a draslík. Abyste svým rostlinám dopřáli po zimě opravdu výživnou zálivku, využijte tento biologický odpad a připravte si přírodní hnojivo z bramborových slupek.

Výroba hnojiva z brambor

K příkrmu rybízových keřů můžete použít čerstvé nebo sušené bramborové slupky. Slupky brambor nejprve důkladně omyjte, odstraňte přebytečnou vlhkost a teprve poté dejte vysušit. Využít k tomu můžete teplý radiátor nebo tento proces urychlit použitím trouby. Stačí jedna hrst bramborových slupek a rybíz na vaší zahradě poroste jak divý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdy je nejlepší čas hnojit

Nejlepší čas k hnojení ovocných keřů je na přelomu března a dubna. Je to doba, kdy se rostlina stále nachází v klidovém stavu a kořeny dokáží všechny živiny vstřebat a zpracovat. Pod každý keř nasypte slupky z 5–6 brambor a nechte rozložit. Jak se budou pod keřem rozkládat, uvolní do půdy všechny živiny, které absorbuje kořenový systém, a podpoří růst rybízu.

Jak často hnojit bramborovými slupkami

Abyste své keře rybízu vyživili, ale neuškodili jim příliš velkým množstvím živin, aplikujte toto hnojivo pouze na začátku jara. To vám zajistí bohatou úrodu plnou velkých a šťavnatých plodů. Jedna hrst bramborových slupek se o vaše keře dostatečně postará. Nemusíte kupovat speciální směsi plné nebezpečných chemikálií. Zužitkujte bramborové slupky a ušetřete peníze i životní prostředí.

Jak provádět řez černého rybízu

Čím hnojíte rybíz na jaře vy?

Zdroj: Sovkusom
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články