Naše babičky myly skleničky octem a rýží. Tak se dají vyčistit i úzké nádoby a veškeré sklo se bude lesknout

Předchozí generace sice neměly tolik vymožeností, jako ta naše. Zato ale byly mnohem vynalézavější. Inspirujte se geniálním trikem se surovinami, které jistě máte doma.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Čištění skla je někdy ošemetnou záležitostí. Zvlášť když veškeré úsilí přijde vniveč a vaše skleničky jsou stále samá šmouha a kaz. I když jsou umyté v myčce na nádobí, často na nich může zůstat nevzhledný sediment, který nechce pustit ani nejlepšími čisticími prostředky z drogérie. Naše babičky ale věděly, jak si s tím poradit. Neměly sice tolik přípravků, jako máme k dispozici my, ale dokázaly dosáhnout lesku pomocí octa a rýže.

Jak na blyštící se sklo

Můžete zkusit vyčistit nejen svoje skleničky s těžko dostupnými zákoutími a vázy s úzkým hrdlem, ale také např. špinavé brýle. Zkrátka vše, co vás napadne. Nemusíte hledat žádné speciální pomůcky pro výrobu chemických sloučenin a lektvarů. K výrobě čisticího prostředku na sklo vám bude stačit opravdu jen pár surovin, které vám doma určitě leží ve spíži.   

Výroba domácího čističe zabere jen pár minut 

K samotné výrobě si připravte vodu, ocet, prostředek na mytí nádobí a nevařenou rýži. Kromě nádoby, ve které budete míchat suroviny, je to vše. Vodu smíchejte s několika kapkami mýdla a jednou čajovou lžičkou octa. Přidejte rýží a máte hotovo. Právě jste vyrobili svůj vlastní domácí čistič na sklo. I nejužší dutiny skleniček a hrníčků budou důkladně vyčištěny a připraveny k pohoštění všech přátel a známých.  

mačkání citronu do sklenice iZdroj fotografie: Depositphotos

Pozor na opětovné mytí skleniček v myčce. Byla by škoda, aby byla vaše práce znehodnocena a skleničky se v myčce znovu ušpinily od sedimentu. Je možné tomu zabránit velmi jednoduchým způsobem. Do myčky zmuchlejte do kuličky kus alobalu a zapněte ji společně s nádobím. Je to ověřená praxe, která opravdu funguje a myčku si tím rozhodně nezničíte. Jakmile na vlastní oči uvidíte funkčnost obou těchto metod, už si obyčejný čistič na sklo v drogérii nikdy nekoupíte.  

Jaké prostředky používáte na čištění skla vy?

Zdroj: Yahoo
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články