Geniální trik mojí kamarádky: Před žehlením stačí košili posypat pudrem

Od té doby, co znám tento geniální trik, ho praktikuji úplně pokaždé. Levná složka zabrání problémům, a dokonce je umí i napravit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Žehlení košilí nemá v lásce snad nikdo. Bohužel je však mnohdy potřeba tuto činnost dělat každý den, pokud pracujete v nějaké firmě, kde je nutnost mít formální oděv. V tom případě poté nemáte na výběr, zkrátka si košili musíte žehlit neustále. S tímto jednoduchým trikem to pro vás už nebude žádný problém.

Je to opravdu jednoduché

Jestliže často nosíte košile, tak moc dobře víte, že jedním z největších problémů při žehlení košil je nejen mačkání, ale také zažloutnutí materiálu. Rozhodně to však není vaše chyba, v tomto případě jde o přirozený proces. Nebojte se, i tohoto problému se můžete jednoduše zbavit, stačí postupovat podle těchto kroků.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejprve si vezměte košili a dětský pudr. Posypte jím oblast oděvu, která nejvíce žloutne, a poté ji jen vyžehlete jako obvykle. Nezapomínejte však na to, že pudr je před žehlením nejlepší do košile trochu vetřít. Díky tomu to bude fungovat mnohem lépe. Žlutá skvrna bude brzy pryč, ale především už se nevrátí.

Jde to i na jiné oblečení

Dětský pudr můžete použít i na vyčištění jiného oblečení, jen v takovém případě nebudete potřebovat žehličku, ale pouze pračku. Oblečení připravené na praní trošku navlhčete, aby na něm pudr dobře přilnul, a poté ho dejte do pračky. Pudr totiž zabraňuje pronikání potu a jiných nečistot, takže se vám oděv navzájem neobarví.

Zdroj: Syska

Jak si při praní a žehlení pomáháte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování