Téměř každou pračku lze zastavit, aby se do ní daly přidat zapomenuté kusy oblečení. Některé mají „tlačítko“ u výpustky

Už se vám někdy stalo, že jste chtěli do pračky vložit zapomenutý kus oblečení, ale dvířka nešla otevřít? Zjistěte, jestli i vaše pračka disponuje kouzelným tlačítkem.

i Zdroj fotografie: Nikol Kolomazníková pro adbz
                   

Znáte tu situaci, kdy naložíte plnou pračku prádla, přidáte prací prostředek, aviváž, spustíte prací program a v tu chvíli si všimnete zapomenutého kousku oblečení, které barvou odpovídá náloži v pračce? V tu chvíli by do jednoho vjel vztek. My ale známe řešení, jak si v takové chvíli poradit!

Jak do pračky vložit zapomenutý kus prádla?

Asi každému z nás se už někdy stalo, že dal prát pečlivě vytřízené oblečení a po spuštění pracího programu mu oči spočinuly na zapomenutém kousku, který smutně ležel opodál. V takovém případě si zpravidla jen povzdechneme a smíříme se s tím, že zapomenutý kus oblečení bude muset počkat až do chvíle, než posbíráme dostatek stejně barevného prádla.

„Tohle by mě dokázalo naštvat. Už tolikrát se mi stalo, že jsem zapomněla na kus barevného prádla a pak musela čekat, až se mi opět nashromáždí dostatek oblečení, aby vůbec stálo za to pračku pustit,“ svěřila se čtenářka Pavlína M.

Možná i vy byste v takové situaci postupovali stejně. Ne každá pračka totiž umožňuje po spuštění programu otevřít dvířka. My ale víme, jak si v takové situaci poradit!

Nouzové otevírání dvířek u pračky

Možná ani vaše pračka nedisponuje šikovnou funkcí, aby vám umožnila po spuštění pracího programu otevřít dvířka a přihodit zapomenutý kus prádla. Nevadí! Existuje jeden šikovný trik, díky kterému je v případě potřeby možné dvířka u pračky otevřít, radí web Genialne.

Na šikovný fígl upozornil uživatel TikToku, který na svém profilu zveřejnil video, na němž s pomocí nože ve spodní části filtru pračku otevře.

@jeeves_ny You should know that there is a secret latch on your washing machine that will allow you to open the door at any time. This will also immediately end the wash cycle if it is running. I hope @Jackson’s  Twitter sees this To access it, open the bottom left lid and look for a small ring at the top corner. Grab a small tool and slide it from right to left. This is quite literally a string that opens the door. Oh and you should be emptying out the circular filter every few months too 😉 This should only be used in case of emergency or if your machine is malfunctioning and won’t release the door. For example, you loose power and do not want your clothing to get moldy. Your clothing will likely be very wet so I recommend running a drain and spin cycle to extract the water. I hope this helps #laundry #washingmachine #laundryhack #cleaning #cleaninghack #washingmachinehack #didyouknow #explained #laundrytips #drycleaner #secret #howto ♬ original sound – clean freakz

Podívejte se, jestli pračka, kterou máte doma, tuto možnost nabízí. Možná budete mít štěstí a najdete tlačítko u výpustky, které za vás vyřeší otázku, jak do pračky vložit zapomenutý kus oblečení. Až se vám příště stane, že na některý kus prádla zapomenete, už si budete vědět rady a daná situace vás nezaskočí.

Jen si vás dovolíme upozornit, že pokud tento způsob nouzového otevření dvířek u pračky využijete, počítejte s možností, že z ní vyteče voda. Před tím varuje i web Mirror, který radí být o krok napřed a před nechtěnou potopou v koupelně se chránit třeba rozložením ručníků.

Znali jste tenhle fígl na nouzové otevření dvířek? A umí to i vaše pračka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články