Čtyři chytré triky hotelových řetězců, jak vyčistit byt jako profesionál. Domácnost bude k nepoznání - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Čtyři chytré triky hotelových řetězců, jak vyčistit byt jako profesionál. Domácnost bude k nepoznání

Čtyři chytré triky hotelových řetězců, jak vyčistit byt jako profesionál. Domácnost bude k nepoznání

Podle dostupných statistik tráví 51 % žen průměrně 2,6 hodiny denně domácími pracemi. To je hodně času. Proto se hodí triky, které vám usnadní a zrychlí dokončení prací.

spinava trouba
Zdroj fotografie: Depositphotos

Chcete si ušetřit svůj drahocenný čas a přitom mít uklizeno jako profesionální uklízečka? Ukážeme vám tipy, jak svoji domácnost dovézt k dokonalosti. Tyhle tipy se vám zaručeně budou líbit a jinak už nebudete chtít uklízet. Dozvíte se, jak vyčistit žehličku, podlahu nebo třeba troubu či mikrovlnou troubu.

Žehlicí plochu vyčistíte solí

Většina z nás se alespoň jednou spálila o žehličku. Zkuste však žehlicí plochu vyčistit bez újmy na své kůži a přesto tak, aby se její povrch skvěle leskl. Stačí posypat měkký hadřík několika lžícemi soli. Několikrát pak žehličkou popojeďte po žehlicím prkně a použijte páru. Dělejte to dokud nezmizí veškeré skvrny. Počkejte až žehlička vychladne, a poté otřete podrážky vlhkým hadříkem. Plocha vaší žehličky bude jako nová.

zehlicka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud chcete ušetřit peníze za čištění trouby, máme pro vás ekonomické a skvělé řešení. Vše co budete potřebovat jsou 4 lžíce mycího prostředku, 2 decilitry octa, 1 decilitr citronové šťávy a litr vlažné vody. Tímto prostředkem postříkejte troubu a chvíli nechte působit. Pak dejte domácímu čistícímu prostředku čas, aby mohl působit. Následně umyjte hadrem a vytřete troubu do sucha čistou vodou. Bude se nádherně lesknout.

Podlahu vyčistíte černým čajem

Pití černého čaje je dobré nejen pro váš organismus. Černý čaj je také dokonalým čistícím prostředkem na dřevěné podlahy. Mnoho lidí s ním leští například zrcadla nebo sklo. Méně lidí však ví, že tento čistící prostředek má stejný účinek také na dřevo. Stačí vzít čtyři sáčky černého čaje a vařit je ve vodě. Nechte je stát co nejdéle. Pokud máte podlahu světlou, nevařte čaj však příliš dlouho. Nyní stačí jen černým čajem umýt podlahu.

elektricka trouba spinava
Zdroj fotografie: Depositphotos

Bez chemie můžete vyčistit také mikrovlnou troubu. Potřebovat budete malou misku, dvě kapky citronového éterického oleje, dvě lžíce vody a houbičku. Vodu a olejíček dejte do misky a potom na jednu minutu vložte do zapnuté mikrovlnné trouby. Pak do kapaliny namořte houbičku a vnitřek mirkovlnky s ní klasicky otřete. Trouba bude čistá a voňavá, připravená k dalšímu použití. Talíř a kryt na nádobí klasicky umyjte v ruce či myčce.

Zdroj: Kuffer