Co všechno udělat pro krásný domov na Vánoce.

Listí na stromech pomalu mizí, den se krátí, a čas Vánoc se nezadržitelně blíží. Abychom vše v pohodě a bez stresu zvládli, můžeme s přípravami začít už teď. Je pár základních věcí, které bychom neměli vynechat, aby byl náš domov hezký.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Začneme porcelánem a příbory

Mnoho rodin má po svých předcích staré porcelánové sady nádobí, které používá pouze při slavnostních příležitostech, a těmi bezesporu Vánoce jsou. Stejně tak to máme s příbory. Celý rok jsou uložené v kazetě, nebo zásuvce, a je třeba je připravit. Nádobí je třeba umýt, příbory vyleštit, aby bylo vše připravené ke štědrovečernímu stolu.

Kuchyně a pomocníci v ní.

Abychom mohli připravit jídlo pro celou rodinu a naše hosty, budeme potřebovat větší hrnce, pánve, rendlíky, než běžně užíváme. Takže je vyndáme z krabic, umyjeme a vyleštíme. Prohlédneme naše kuchyňské pomocníky – roboty, mixéry, mlýnky a vše co můžeme použít, a zkontrolujeme, zda fungují, máme všechny nástavce, nože, a doplňky a nebudeme je pracně hledat ve chvíli, kdy je potřebujeme.

Nevynecháme ani výzdobu koupelny

I když si to nemusíte myslet, lze i v koupelně vytvořit příjemnou atmosféru Vánoc. Stačí zapálit pár vonných svíček, místo běžných ručníků vyndat ze skříní ty s tématikou Vánoc, a když uděláte pár dalších drobností, máte hotovo. Do různých misek nasypte vonné soli, a sami si takovou koupel dopřejte. Uvidíte, že stres ze všech příprav bude hned pryč.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vánoční ozdoby jsou základ

Zkontrolujte vánoční ozdoby a pomocný materiál

Jaké překvapení vám může způsobit, když otevřete krabici s ozdobami, a zjistíte, že některé jsou poškozené, nebo rozbitě, řetězy zamotané, třepení je všude, háčky se ztratily, a hvězda je k nepoužití. V takové chvíli určitě zalitujete, že jste si vše nepřipravili dříve.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Myslete esteticky i prakticky

Máte vše k zabalení dárků?

Mnoho obchodů vám při nákupu dárky zabalí, ale jsou věci, které chceme zabalit sami. Můžete si říci, že na 1- 2 dárky máte vše, co potřebujete. Když si to vynásobíte počtem členů rodiny, rázem můžete mít problém s nedostatkem papíru, stuh, jmenovek. Přitom zkontrolovat a dokoupit tyto věci s dostatečným časovým předstihem je úplná maličkost, kterou nemusíte řešit na poslední chvíli. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články