Jak zařídit, aby vám vykvetla vánoční hvězda | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Co právě teď udělat, aby vánoční hvězda zčervenala do toho nejkrásnějšího odstínu. Obdivovat ji bude každá návštěva

Co právě teď udělat, aby vánoční hvězda zčervenala do toho nejkrásnějšího odstínu. Obdivovat ji bude každá návštěva

Vánoční hvězda je krásná rostlina, která se i svým názvem hodí pro zimní svátky. Jaká by byla škoda, kdyby vám nestihla vykvést do Štědrého dne. Musíte pro to ale něco udělat.

christmas star
Zdroj fotografie: Depositphotos

Máte rádi rostliny? Většina lidí si své obydlí bez nějaké té zeleně jednoduše neumí představit, jelikož právě různobarevné rostliny jsou tím, co dodává celému domu autentičnost. A co by to bylo za Vánoce bez krásně červené vánoční hvězdy, neboli pryšce nádherného? Je potřeba vědět, co přesně máte udělat, aby se vám povedlo docílit tohoto rudého zázraku.

Co všechno přesně musíte udělat

Proces je vcelku jednoduchý, jen jej nesmíte pokazit tím, že byste byli až příliš netrpěliví. Začněte tím, že vánoční hvězdu necháte přes den na tom nejsvětlejším místě, které se vašem domě či bytě nachází. V této fázi je pro rostlinu důležité, aby se co nejvíce „nasákla“ slunečním světlem a měla poté z čeho čerpat energii.

poinsettia vanocni hvezda
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile totiž přijde noc, musíte hvězdu uzavřít do skříně či na tmavou chodbu. V noci je sice tma, ale ta po několika hodinách končí a vy potřebujete, aby rostlina byla v temném prostředí alespoň dvanáct hodin. Nemusíte se bát, že by vám do té doby nějak uhynula a nepouštějte jí do uplynutí lhůty dovnitř žádné světlo. Tento proces vám dozajista zaručí, že tyto svátky bez rozkvetlé hvězdy rozhodně nebudete.

Proč je to vlastně účinné?

Určitě to zní zvláštně, představa, že vaši oblíbenou kytku někam zavřete na dvanáct hodin do tmy a jí to ještě prospěje. Není to ovšem zázrak (i když dětem to takto podat můžete), vše má své logické vysvětlení. Květy této rostliny totiž závisí na jejích listech, to ony jim dodávají barvu.

vanocni hvezda barevne kvety
Zdroj fotografie: Depositphotos

Celý tento proces je založen na tom, že díky přebytku, či naopak nedostatku světla dostanou listy schopnost změnit svou barvu ze zelené na červenou, růžovou či například bílou. Nejedná se tedy o květy jako takové, jsou to jednoduše listy, které prošly tímto procesem, který se nazývá fotoperiodismus. Opravdové květy vánoční hvězdy jsou vlastně docela malé, žlutě zabarvené a nacházejí se v jejím středu.

Jakých způsobů pěstování vánoční hvězdy se držíte vy?

Zdroj: GardeningKnowHow