Tmavý a tvrdý vodní kámen na dně WC zlikviduje tableta na zubní protézy. Po jednom spláchnutí bude jako nové

Udržet toaletu čistou je mnohdy nadlidský úkol. Obzvlášť máte-li doma tvrdou vodu nebo domácnost obývá více členů. S tabletou na zubní náhrady to bude hračka.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pilné hospodyňky jsou v šoku z toho, že ani při důkladném pravidelném čištění záchodové mísy drahými prostředky se nezbaví tmavých zašlých skvrn. Pokud bojujete se stejným problémem, nepropadejte šílenství, protože je to nešvar mnoha domácností. Díky této vychytávce s tabletou na zubní náhrady se ho zbavíte jako mávnutím kouzelného proutku.

Čisticí silou tablety budete překvapeni

Možná by vás ani ve snu nenapadlo vyčistit záchodovou mísu tabletami pro zubní náhrady. Jestliže je doma nemáte, skočte do lékárny a zakupte si je. Nejedná se o položku, která by položila rodinný rozpočet, a výsledek čištění bude úchvatný. Tablety totiž vynikají antibakteriálními a dezinfekčními účinky a pomáhají tak předcházet tvorbě vodního kamene. Dokonce zbaví toaletu bakterií, které způsobují nevábný zápach, očistí ji bez poškrábání a odstraní usazené skvrny.

Je to jednodušší, než byste čekali

Tablety určené k čištění zubní náhrady jsou vhodné i na čištění toalety. Kupte si jich dle potřeby, protože vás svým účinkem mile potěší. K tomuto triku budete potřebovat pouze tablety, rukavice a kartáč určený k čištění toaletní mísy. Tento fígl funguje a poradí si i s usazeninami, které jsou staré a nemohli jste se jich doposud kvůli tvrdé vodě zbavit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Postupujte krok za krokem

Jakmile si připravíte nutné ingredience, můžete začít s čištěním. Věřte, že se u něho neunavíte. Tableta se postará o vše za vás. Postačí, když jednu kapsli vložíte do záchodové mísy a necháte ji 20–30 minut účinkovat. To poznáte podle toho, že voda zmodrá a začne šumět. Poté si vezměte kartáč na čištění mísy a vše důkladně vydrhněte. Nezapomínejte ani na nejhůře kontaminovaná zákoutí. Poté stačí spláchnout a těšit se z dokonale dezinfikované toalety.

Tvrdá voda je prevít

V mnoha domácnostech se nachází tvrdá voda, která má vodní kámen na svědomí. Nečekejte ani minutu a zaběhněte si koupit tablety pro čištění zubní náhrady ještě dnes. Jsou cenově přijatelné, záchodovou mísu dezinfikují a WC bude jako bonus krásně vonět.

Jak čistíte záchodovou mísu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články