K dokonalému vyčištění WC použijte tento předmět. Výsledek je dokonalý
adbz.cz » Hobby » S vyčištěním toalety pomůže obyčejný nafukovací balónek. Voda díky němu nebude odtékat

S vyčištěním toalety pomůže obyčejný nafukovací balónek. Voda díky němu nebude odtékat

Toaleta musí za každou cenu zářit čistotou. V tomto ohledu pomůže docela obyčejný nafukovací balonek, který zafunguje jako špunt.

zachod proteka
Zdroj fotografie: dirtyboxface from amsterdam/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0

Toaleta je místo v domě, kterému by měla být věnována opravdu maximální péče. A to zdaleka nejen pro dobrý pocit. Záchodové prkénko i mísa samotná se mohou stát živnou půdou obrovského počtu bakterií a virů. Nenechte se ukolébat faktem, že toaletu používají pouze vaši nejbližší, a riziko tedy není vysoké. Alespoň jednou týdně by měla být očista důkladná, jste-li ale na úklid opravdu pes, nebude na škodu přetřít toaletu každý den. S čištěním záchodu ale pomůže i docela obyčejný nafukovací balonek.

Dokonale čistá toaleta díky balonku

Nafukovací balonky zdaleka neslouží pouze k ozvláštnění prostoru oslavy či jiné slavnostní události. Uplatnění najdou i při natolik všední záležitosti, jako je úklid toalety. Balonek nafoukněte a vložte do záchodové mísy tak, aby zakrýval celý odtokový otvor. Pokud se vám nedaří jej zapasovat tak, aby opravdu držel na svém místě, můžete jej zafixovat například pomocí lepicí pásky.

Žena v rukavicích nalévá WC čistič do mísy
Zdroj fotografie: Marco Verch Professional Photographer / Creative Commons / CC BY
Po umístění balonku aplikujte preferovaný WC čistič

Nyní aplikujte oblíbený WC čistič a zalijte čistou vodu. Nechte takto působit čisticí prostředek po dobu alespoň 2 hodin. Díky vloženému balonku voda nebude odtékat a aktivní látky čističe tak budou mít dostatek prostoru zanechat toaletu opravdu dokonale čistou. Po uplynutí doby balonek odstraňte. Nyní spláchněte a uvidíte, že toaleta bude lesklá a krásně čistá i bez zbytečného drhnutí. Drahý čisticí prostředek můžete nahradit i alternativou využívající jedlou sodu, ocet, citronovou šťávu a vodu.

Přírodní osvěžovače vzduchu provoní každou místnost

Při vstupu na toaletu nebo do koupelny je velmi důležité cítit svěží vůni, nikoli zápach, který konkrétně tyto 2 místnosti často vydávají. Receptory v mozku na pachy automaticky reagují, a je-li místnost voňavá, budete se v ní cítit dobře vy i vaše návštěvy. Domácí výroba osvěžovačů je jednoduchá, levná, účinná a tyto prostředky mají dlouhotrvající účinky. Jako výborný pohlcovač pachů funguje jedlá soda.

Dejte ji například na ne příliš viditelné místo v koupelně do misky a přidejte několik kapek oblíbeného přírodního esenciálního oleje. Vůně se bude postupně uvolňovat a soda zároveň pohltí pachy. Stejně tak si můžete připravit i tekutou formu osvěžovače. Stačí smíchat vodu, jedlou sodu a esenciální olej, přelít do rozprašovače a aplikovat dle potřeby. Budete si tak užívat svěží a nevtíravou vůni domova, která bude přesně odpovídat vašim představám.