Jak snadno a rychle vyčistit ucpaný odpad | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vejci proti ucpanému odpadu. Společně s octem a sodou rozpustí ztvrdlé a nahuštěné zbytky jídla jako kyselina

Vejci proti ucpanému odpadu. Společně s octem a sodou rozpustí ztvrdlé a nahuštěné zbytky jídla jako kyselina

O domácnost je třeba se starat s láskou, nebo minimálně pravidelně. Lásku do toho dávat nemusíte, když to tak necítíte. Každý nemá úklid v oblibě.

ucpany drez
Zdroj fotografie: Depositphotos

Do pravidelné péče o domácnost patří vysávání, utírání prachu a vytírání podlahy. Je toho samozřejmě mnohem více, co je třeba udělat, ale toto patří k tomu základu. Málokoho napadne občas protáhnout také odtokové trubky kuchyňského dřezu nebo koupelnového umyvadla či vany. K tomu obvykle dojde až ve chvíli, kdy je pozdě a odtok hlásí, že nadále nebude správně fungovat. Čím odpad vyčistit, aby bylo všechno tak, jako dříve?

V hlavní roli vejce

K odstranění biologických nečistot můžete využít průmyslově vyráběné čističe. Nemáte-li je právě po ruce a s vaším odtokem je to již velmi urgentní, pak lze využít i jiných prostředků, které jsou doma určitě k dispozici – ocet, jedlá soda, vejce, cola, horká voda. Zajímavá je kombinace vejce, jedlé sody a octa, z níž vytvoříte směs, se kterou lze odpad vyčistit. Pravděpodobně se vytvoří bubliny, jež rozpustí usazeninu. Odpad pak prolijete horkou vodou a měl by být zase jako nový.

vejce
Zdroj fotografie: Pixabay
K čištění odpadů lze využít i vejce

Se znečištěním si poradí i trocha coly

Jestliže vám doma zůstalo alespoň deci coly a máte ucpaný odpad, zkuste ji využít pro přípravu ekologického čisticího přípravku. Na ten budete potřebovat kromě zmíněného nápoje ještě 1 tabletu do myčky na nádobí, jedlou sodu a vroucí vodu. Vyrobíte tak účinný prostředek, který vám pomůže ucpaný odtok uvést do původního stavu, kdy jste s ním neměli vůbec žádné problémy.

coca cola
Zdroj fotografie: Pixabay
I cola si poradí s ucpaným odpadem

Někdy postačí jen ocet, jedlá soda a horká voda

Myčku na nádobí nevlastníte a colu nepijete? Žádný problém. I pro vás máme radu, jak vyčistit špinavé odtokové trubky. Do odtoku nasypete jeden šálek jedlé sody a nalijete jeden šálek octa. Až směs začne pěnit, doplníte ji vroucí vodou. Tato kombinace je hodně účinná a skutečně vyzkoušená. Určitě pomůže i vám, abyste se zbavili nečistot v odpadních trubkách. Postup lze několikrát opakovat až do zdárného konce.

Jak si s ucpaným odpadem poradíte vy?

Zdroj: The Spruce