Vyčistěte vaši mikrovlnku velmi jednoduchým způsobem | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Samočištění mikrovlnky – stačí ji zapnout na 5 minut, a pak už jen otřít. Citron odvede dobrou práci

Samočištění mikrovlnky – stačí ji zapnout na 5 minut, a pak už jen otřít. Citron odvede dobrou práci

Čištění ušpiněné mikrovlnky už pro vás nebude vůbec žádný problém. S tímto jednoduchým způsobem to totiž budete mít hotové raz dva.

spinava mikrvlnka ruzova houba
Zdroj fotografie: Depositphotos

Může se stát, že vnitřek mikrovlnky moc často nekontrolujete. V tom případě vás může nemile překvapit, že je velmi znečištěná. A ono není divu, pokud nepoužíváte kryt, kterým se zakrývají talíře, ohřívané jídlo často začne prskat a znečistí tak mikrovlnku. Zdrojem největšího znečištění jsou pak nejrůznější omáčky a polévky. Vyčistit vnitřní prostor mikrovlnky není snadný úkol.

Ocet vám pomůže

Ocet je jedna z věcí, kterou má doma snad úplně každá žena. A nepoužívá ji pouze při vaření, ale především také k úklidu. Dejte 2 polévkové lžíce octa do dvou hrnků vody a můžete přidat i pár kapek esenciálního oleje. Velmi důležité je, aby hrnky, do kterých budete ocet dávat, byly vhodné do mikrovlnky. Rozhodně tedy nevolte plastovou nádobu. Nastavte mikrovlnku na 5 minut na nejvyšší výkon a zapněte ji.

Potom pamatujte na to, že dalších 15 minut nesmíte otevírat dvířka mikrovlnky. Po uplynutí tohoto času opatrně zvedněte misku, raději si k tomu nasaďte rukavice, protože nádoba může být velmi horká. Nakonec vezměte suchý hadřík a celý vnitřek mikrovlnky jím vytřete úplně do sucha. Vaše mikrovlnka bude opět dokonale čistá.

Citron

Nejprve pořádně pomačkejte velký citron, poté ho rozkrojte napůl a do sklenice vody si vymačkejte co největší množství šťávy půjde. Tuto vodu poté dejte do misky a přidejte k ní ještě další dvě poloviny citronu. Misku dejte do mikrovlnky a tu zapněte na 5–10 minut na nejvyšší výkon. Po této době misku opatrně vyjměte, protože může být horká. Nakonec jen otřete mikrovlnku do čista.

cisteni mikrovlnky rukavice
Zdroj fotografie: Depositphotos

Prostředek na mytí nádobí

Toto je asi ten nejjednodušší způsob mytí mikrovlnné trouby. Misku si naplňte teplou vodou, přidejte prostředek na mytí nádobí, dejte misku do mikrovlnky a tu poté zapněte na 5 minut na nejvyšší výkon. Dalších 5 minut potom nechte pracovat páru. Houbičkou otřete vnitřek mikrovlnky a poté použijte suchý hadřík a utřete mikrovlnku do sucha.