Bez octa neperu. Díky němu se zbavím zvířecích chlupů i odolných skvrn
adbz.cz » Hobby » Trochu octa do pračky a prádlo bude jako nové: Poradí si s odolnými skvrnami i zvířecími chlupy

Trochu octa do pračky a prádlo bude jako nové: Poradí si s odolnými skvrnami i zvířecími chlupy

Ocet je velmi užitečný prostředek, který vám může posloužit při mnoha činnostech nejen v kuchyni. Skvěle vám pomůže zejména při praní špinavého prádla.

ocet pracka zasobnik
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Praní špinavého prádla patří mezi nejméně oblíbené činnosti v domácnosti. O to hůře, pokud vaše pračka již vynechává a oblečení není ve výsledku čisté natolik, jak byste si představovali. S tímto problémem vám však dokáže pomoci jeden velmi užitečný prostředek, který pravděpodobně máte ve své spíži. Jedná se o obyčejný ocet – pokud jej přidáte trochu do pračky před tím, než budete prát, vaše prádlo bude ve výsledku mnohem čistší a voňavější. 

Použijte ocet

V současné době je v obchodech k dispozici mnoho různých pracích prostředků a dalších výrobků, které vám usnadní praní a pomohou vám vyčistit vaše oblečení. Jedná se však o poměrně drahé výrobky, které navíc obsahují velké množství chemických látek a mohou v důsledku způsobovat podráždění pokožky. Naštěstí však existuje jeden téměř zázračný produkt, který vám dokáže pomoci s naprosto každým problémem, a to bez ohledu na druh nebo barvu vašeho prádla. Stačí přidat do pračky trochu octa! Zde najdete důvody proč: 

1) Udržuje barvu oblečení

Ocet je skvělý přípravek, který vám pomůže udržet barvu oblečení po dlouhou dobu. Stačí vložit jeden šálek do pračky před každým praním a již nikdy se nebudete muset bát, že by vám vybledlo prádlo nebo získalo zašlý odstín. Kromě toho tento přípravek také snižuje tvorbu pěny a zvyšuje účinnost pracího prostředku, který následně působí mnohem lépe. 

2) Měkčí a světlejší oblečení

Často se stává, že oblečení po běžném praní tvrdne a přichází o svou přirozenou hebkost. Abyste se tomuto problému vyvarovali, stačí začít přidávat do pračky před jejím zapnutím trochu octa místo prostředku na máchání. Prádlo bude ve výsledku mnohem měkčí a také světlejší (zejména pokud perete bílé oblečení). 

hromadka vypraneho obleceni
Zdroj fotografie: Depositphotos

3) Již žádné skvrny od potu a deodorantu 

Ocet obsahuje velké množství kyselin, které snadno odstraňují skvrny od zaschlého potu nebo deodorantu z oblečení. Stačí jej přilít do pračky před praním a vaše prádlo bude po skončení opět zcela čisté. Jedná se totiž o velmi silný prostředek, který si hravě poradí i s tou nejmastnější skvrnou. Stejně tak si ocet dokáže poradit také s nepříjemnými pachy, včetně pachů z jídla a cigaretového kouře, které dokáže neutralizovat.

4) Pro velmi špinavé oblečení

Často se také stává, že aniž byste chtěli, vaše oblečení se z různých důvodů extrémně zašpiní. Ať už jde o skvrny od bláta nebo například krev, ocet vás nenechá na holičkách ani v tomto případě. Stačí prádlo před spaním namočit do tohoto silného prostředku (smíchejte půl šálku octa s vroucí vodou) a ráno budou všechny skvrny pryč. Pokud vás trápí naopak bílé skvrny, pak stačí přidat do pračky půl sklenice octa před praním. 

bile ponozky spinave
Zdroj fotografie: Depositphotos

5) Zvířecí chlupy 

Pokud je vaše oblečení plné zvířecích chlupů, nemusíte jej kartáčovat nebo rovnou vyhazovat. Skvělým řešením může totiž být také ocet – stačí jej použít při mytí prádla a všechny chloupky budou v mžiku pryč. Kromě toho kyselina octová neutralizuje statickou elektřinu, takže se na oblečení nezachytává další nepořádek. 

6) Plavky a spodní prádlo

Pokud vám zapáchají plavky či spodní prádlo, můžete je před praním namočit do octové vody. Ta vám pomůže neutralizovat zápach a navíc prádlo vydezinfikovat, díky čemuž bude mnohem pohodlnější a nebude vás trápit žádná vyrážka. Dále si pak tento jedinečný přípravek dokáže snadno poradit s vodními kamenem.