Funkční, levný a netoxický domácí osvěžovač vzduchu s octem. Sekundový způsob, jak se zbavit otravného zápachu

Osvěžit svůj domov, aby krásně voněl chce asi každá žena. Některé však nechtějí používat chemické přípravky. Odpovědí je ocet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bílý ocet je tvořený asi 5 % kyseliny octové a funguje tak, že neutralizuje zásadité pachy. Pokud ho chcete používat jako osvěžovač vzduchu, najděte doma mlžící rozprašovač nebo atomizér. Případně si lahvičku na rozprašování kupte. Ideální je jemný rozprašovač, který bude produkovat jen malé kapičky. Ty odstraní ze vzduchu molekuly způsobující zápach.

Příprava je velice jednoduchá

Potřebujete opravdu jen lahvičku s rozprašovačem a klasický ocet. Ocet nalijte do lahvičky a pak jej nastříkejte do pokoje. Vůně octa by měla poměrně rychle zmizet. Pokud je na vás přeci jen ocet příliš štiplavý, můžete ho naředit vodou. Poměr kapalin je zcela na vás. V případě, že si nepřejete mít ve směsi moc octa, postačí i jedna jediná lžíce na šálek vody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skvělé je, že ocet nezanechá ve vzduchu levnou nepříjemnou vůni, ale vzduch spíše osvěží. Pokud vám naopak vůně chybí, můžete do octa přidat pár kapek esenciálního oleje. Ideální je například levandulový olej, případně citrusový. V případě, že máte rádi jinou vůni, použijte jakoukoliv, která vám je příjemná. Pokud ocet nechcete stříkat, můžete místo toho dát do prostoru přes noc mělkou misku octa. I ta vám vzduch krásně vyčistí.

Ocet osvěží také koberce a další povrchy

K osvěžení koberců, obuvi, kbelíků na pleny a dalších povrchů naplňte opět rozstřikovač octem a nastříkejte ho všude, kde je potřeba. Ocet neutralizuje pachy a váš domov tak bude příjemně vonět. Pokud chcete osvěžit otíratelné povrchy jako jsou obědové boxy nebo například lednice, stačí do octu namočit hadr a tím pak povrch otřít. Ocet nechte pár minut zaschnout, po nějaké době by se měla štiplavá vůně vytratit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výhodou octa je, že je levný a dostupný takřka v každých potravinách. Navíc je jedlý a nejde o žádnou drsnou chemikálii. To, že odstraňuje pachy je fakt. Naopak některé deodoranty pachy jen zakryjí. A pokud se zajímáte o životní prostředí, pak vás může těšit, že se vyhnete hnacím plynům a nebudete plnit odpadkový koš. Navíc je ocet non toxic. Víc výhod snad už mít ani nemůže.

Zdroj: Thespruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články