Cibule s hřebíčkem spolu fungují jako účinní bojovníci proti hmyzu. Stačí je spojit

V boji proti mouchám vám pomohou jen dvě suroviny, které máte dozajista doma ve své spíži. Připravte si cibuli a hřebíček a pusťte se do boje s otravným hmyzem.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Léto začíná a s ním jsou spojené začínající nálety všech možných druhů obtížného hmyzu, počínaje mouchami a konče komáry. Jistě už jste vyzkoušeli ve snaze ubránit se jim spoustu možných receptů, ale buď nefungovaly vůbec, nebo jen nepatrně. A ještě ke všemu určitě nebyly zadarmo a vy jste tak zbytečně vyhodili nemalé peníze.  

Stačí jedna cibule a trochu hřebíčku 

Pokud vás trápí nálety zejména otravných much, mohli byste vyzkoušet jeden ze zaručených receptů, jehož příprava vás bude stát minimum času a peněz. Připravte si pouze jednu větší hlavičku cibule a několik kousků voňavého hřebíčku. Cibuli oloupejte ze slupky a hřebíček pak do ní jednoduše napíchejte. Takto připravenou cibuli umístěte na místo, kde vás často obtěžují mouchy, a nechte ji působit.  

Nastrouhaná citronová kůra dá hmyzu jasnou stopku už na jaře. Stačí ji umístit na parapet

Vůně cibule spolu s hřebíčkem by otravný hmyz měla dozajista odpudit, vy si tak budete moci dosyta užívat zaslouženého klidu. Cibuli i hřebíček pravidelně měňte za čerstvé, nejlépe vždy, když se vám bude zdát, že už nevoní tak, jak by měly. Vaše domácnost pak bude zaručeně zbavena otravných náletů a neustálého bzučení. 

Hřebíček a cibule jsou také výborné na nachlazení 

Za zmínku stojí také fakt, že kombinace hřebíčku a cibule je výborná k léčbě nachlazení. Cibule výborně uvolňuje dýchací cesty a pomáhá také s vykašlávaním. Hřebíček má zase silné antibakteriální a dezinfekční účinky a sám o sobě posiluje imunitu. Cibule s hřebíčkem proto spolu tvoří silnou dvojku v boji proti nachlazení nebo jiným respiračním onemocněním.  

moucha na květině iZdroj fotografie: Pexels

Stačí cibuli s napíchaným hřebíčkem nechat deset minut vařit a vývar pak každé ráno popíjet a epidemie chřipky a rýmy se vám určitě obloukem vyhne. Hřebíček využijete v kuchyni, ale funguje také skvěle proti bolestem zubů, šťáva z cibule pak zase na bolest v krku. Zkrátka obě tyto ingredience se rozhodně vyplatí mít doma připravené, ať už k boji proti mouchám, nebo proti chřipce, rýmě a podobným neduhům.  

Jak se zbavujete much vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články