Spousta lidí si nevědomky ničí kamna. Přinášíme přehled chyb, kvůli kterým vám neuznají jejich reklamaci
Mnoho lidí vlastní chybou ničí svá kamna a poté se je snaží reklamovat u výrobce. Ten však snadno pozná, co je špatně, a nic vám nevrátí.
Pokud máte doma kamna, určitě víte, o jak drahou položku se jedná a co všechno je při jejich instalaci nutné zařizovat. Někteří lidé si nicméně neuvědomují, že je svou vlastní chybou následně ničí, a zhoršují tak dle webu Hecht jejich funkci. To posléze chtějí řešit reklamací u výrobce, jenže ten dnes v laboratoři velmi snadno pozná, co stálo za jejich odstavením.
Papír do kamen nepatří
Největší problém představuje pro kamna papír. Ačkoli by se mohlo zdát, že je ideálním prostředkem pro rozdělávání ohně, v důsledku jeho pálení vznikají saze. Ty se následně usazují v různých skulinách a blokují průchod komínem. Postupem času se tam pak tvoří vrstva, která zhoršuje funkci celého topného systému a jeho schopnost tvořit teplo.
Pokud k takovému problému dojde, vaše kamna již nebudou schopna spalovat dřevo a přichází o svůj tah. Rozhodně se proto vyvarujte používání papíru a raději naštípejte malé třísky, které vám pomohou zapálit větší polena. V každém případě je poté dle webu Directstoves důležité vyhýbat se pálení zbytků jídla, PET lahví a toxických materiálů.
Vyhněte se používání špatného dřeva
Problém může způsobit také špatné palivové dřevo. Zejména pokud je příliš vlhké (nad 15 %) a nemá správné parametry, může dojít ke zvýšené kouřivosti, což má dopad na emise. To následně přispívá k ucpávání komína a v horších případech i k tragičtějším scénářům, jako je výbuch kotle. Dobré není používat ani příliš suché kusy polen.
V případě, že by došlo k poškození kotle v důsledku výše uvedených chyb a vy byste ho chtěli reklamovat, prodejce se vám vysměje. Firmy totiž dnes mají laboratoře, kde pečlivěji zkoumají vzorky z částí kotle, a dokáží určit, co jste v něm spalovali. A pokud zjistí, že na vině byly právě plasty nebo papír, nic vám nevrátí a vy zbytečně přijdete o peníze.