Udržte černé oblečení krásně tmavé, prozradíme vám jak | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Bežné koření, které ochrání oblečení před vyblednutím barev. Přidejte do pračky špetku černého pepře a sledujte zázrak

Bežné koření, které ochrání oblečení před vyblednutím barev. Přidejte do pračky špetku černého pepře a sledujte zázrak

Černý pepř si v kuchyni získal místo jistě právem. Má dobrou a mírně štiplavou chuť, kterou obohatíme mnoho pokrmů. Věděli jste, že jej můžete využít i při praní oblečení?

prani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Černý pepř nemusí být používán pouze v kuchyni, ale i jako dokonalý pomocník při praní barevného prádla. Dokáže totiž udržovat krásné a syté barvy. Působí jako takový přírodní a ekologický ustalovač barev. Nemusíte používat agresivní chemické prostředky, které jsou nešetrné k životnímu prostředí, ale i zdraví, zkuste to s pomocí pepře. 

Použití a vysvětlení, proč černý pepř ustaluje barvy

Tajemství pepře není nepochopené, vysvětlení je jednoduché. Pepř slouží v pračce jako brusný prostředek, který dokáže odstranit zbytky pracího prostředku nejčastěji způsobující vyblednutí tkanin. S mácháním se pepř odplaví a oblečení zůstane krásně barevné. Především černé barvy jsou nejčastěji již po druhém praní seprané. S černým pepřem tomu tak dlouho nebude.  

pracka obleceni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tento ekologický a přírodní ustalovač je účinný a jeho použití je velmi jednoduché. Stačí přidat jednu čajovou lžičku přímo do bubnu pračky a spustit program s nízkou teplotou. Například třicet stupňů, můžete použít i program se čtyřiceti stupni. Černé oblečení bude jasnější a abrazivní síla pepře odstraní zbytky pracího prostředku. Přidávejte do praní častěji.

Další přísady pro krásné oblečení

Mimo černého pepře, existují i jiné přísady, které mohou být použité při praní prádla, a které dokáží chránit naše barvy oblečení. Například taková citronová šťáva. Pomůže vybělit bílé prádlo a rozjasnit barvy. Stačí přidat šťávu z jednoho citronu do pračky. Dalším skvělým produktem je hrubozrnná sůl, která dokáže oživit barvy na tmavém oblečení. Je vhodná jak do pračky, tak i na ruční praní.  

citron stava
Zdroj fotografie: Depositphotos

I ocet je starým a velmi účinným pomocníkem při praní oblečení. Již naše babičky ho využívaly. slouží jako ustalovač barev. Takže pokud si koupíte například rifle, které takzvaně pouští barvu, nalijte do pračky dvě deci octu a vyperte oblečení běžným způsobem. Také dokáže pročistit pračku a rozpustit zbytky pracího prášku způsobující blednutí prádla. 

Zdroj: Cookist