Bublinková fólie má neomezené využití v domácnosti i na zahradě. Pomůže v mnoha situacích

Bublinková folie není jen obalovým a ochranným materiálem při posílání balíků. Dokáže zastoupit okenní izolaci, vodní postel, termosku i vlasové doplňky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obalové materiály patří mezi nutné zlo. Při rozbalování balíků a zásilek se lidé většinou derou k objednanému produktu a ani si neuvědomují, co za poklad vyhazují z krabice a následně do odpadkového koše a kontejneru. Zásoby bublinkové folie musí mít doma každý. Její využití je téměř nekonečné a často hodně překvapivé. Největší zábavu si ale užívají děti při práskání jednotlivých bublinek.

Únik tepla

Tepelná izolace je při stavbě domu nesmírně důležitá, ne vždy je ale výsledek stoprocentní. Jako dočasné řešení se dá využít jedna vrstva bublinkové folie, která se vloží do mezery. Tam, kde teplo uniká, vyplní místo právě folie. Stejně dobře poslouží jako náhrada termosky. Stačí hrnek omotat folií a nápoj zůstane teplý o pár hodin déle. Bublinkovou folií je možné vystlat obyčejné nákupní tašky a během chvilky z nich vytvořit ty, ve kterých vydrží mléčné nebo masné výrobky déle chladné.

iZdroj fotografie: Pexels

Chytré vychytávky

Bublinková folie se dá použít na tisíc způsobů, největší oblibě se ale těší ty ryze praktické. Patří mezi ně podložky do lednice pro lepší organizaci a snazší úklid, omotávky násad zahradního nářadí, kterými se předchází odřeninám a mozolům, změkčující vrstvy mezi naskládané talíře a misky nebo ochrana před mrazem pro květiny. Dá se využít i jako vložky do bot a masážní polštáře pod bedra nebo levné natáčky na vlasy.

iZdroj fotografie: Pexels

Záchrana ve stresových situacích

Na silnicích se často odehrávají situace, které vystupňují emoce na maximum. Stres za volantem ale může mít fatální následky pro řidiče i další účastníky provozu. Vše, co mírní vztek, se počítá. Bublinkovou folií omotaný volant dokáže velice rychle nasměrovat myšlenky jinam a naladit se zpátky na klidovou vlnu. Je to rychlý, levný a efektivní způsob, jak nebýt v autě nervózní. To se vyplatí zejména při dlouhých cestách.

Zábava až na prvním místě

Bublinková folie má téměř neomezené využití a je nesmírně oblíbená mezi dospělými i dětmi. Nejlepší je soutěž v tom, kdo proděraví za určený čas více bublinek. Můžete si vytvořit bublinkový oblek na maškarní nebo speciální mundúr na sumo a uspořádat soukromý turnaj. Fantazii se meze nekladou a děti se při nových hrách skvěle zabaví na několik hodin.

Zdroj: Expert Home Tips

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články