Druhá šance lichým ponožkám: Využít se dají při úklidu i na zahradě. Poslouží třeba při vysávání
Když vám život nadělí liché ponožky, udělejte z nich dekorace, prachovku nebo relaxační polštářek. Tipů, jak je využít, je spousta.
Liché ponožky se vyskytují v každé domácnosti. I když se snažíte sebevíc, nikdy neuchráníte všechny páry. Jednu ponožku zapomenete na dovolené, druhá se ztratí během praní a třetí se zašantročí tak nějak sama. Jenže co s těmi, které vám tvrdošíjně zůstávají ve skříni? Určitě je nevyhazujte. S trochou důvtipu se dají využít mnoha způsoby. Oceníte je coby pomocníky při úklidu, jako základ pro tvůrčí projekty a dokonce s jejich pomocí můžete relaxovat.
Úklidové vychytávky
Ponožky jsou tvořeny zpravidla z bavlny, která je měkká a savá. To z nich činí ideálního pomocníka při uklízení. Pomohou vám například utřít prach na nedostupných místech – když si ponožku natáhnete na ruku, můžete prsty zajet mezi jednotlivé žaluzie nebo otřít listy rostlin. Navlhčená ponožka dokonale sebere prach z každé z nich. Kromě prachovky využijete ponožky na mytí.
Webová stránka PrimaLiving dokonce tvrdí, že s trochou čisticího prostředku s nimi odstraníte i odolné nečistoty z oken a podlahy. Nasadíte-li ponožku na hubici od vysavače, proměníte ji v pytlík, který vám pomůže najít ztracené předměty. Lichou ponožku můžete použít i jako kryt na mobilní telefon. Samozřejmě se tím nemusíte nikde chlubit, ale jako ochrana proti poškrábání v batohu funguje ponožka skvěle.
Ponožka jako kreativní pomocník
Další alternativou je využití ponožky coby základu pro kreativní tvorbu. Ikonické ponožkové sněhuláky pravděpodobně znáte. Věděli jste ale, že můžete vytvořit i parádního zajíce? Zužitkování lichých ponožek coby velikonoční dekorace může zaujmout mj. rodiče s dětmi. Klasické ponožky se dají použít i jako základ hlavičky hadrové panenky nebo k výrobě chundelatého medvěda. Postup uvádí web Ekopanenky.
Když ponožku vycpete (například dalším vyřazeným textilem nebo rýží) a vytvarujete do podoby koule, získáte během pár minut improvizovaný míč. Ponožku vycpěte do její poloviny, poté ji překruťte a volný konec přetáhněte na druhou stranu. Postup opakujte, dokud vám zbývá látka. Jakmile už ponožku nedokážete přetáhnout, na obou koncích ji zašijte.
Lichou ponožku můžete celou naplnit rýží, lněným semínkem, třešňovými peckami nebo pohankovými slupkami a na konci sešít. Získáte tak levný nahřívací polštářek, který je nicméně stejně funkční jako jeho kupované alternativy. V případě, že máte doma lichou silonku, naplňte ji květy (např. levandulí) a umístěte do skříně, kde vám krásně provoní oblečení.