Všestranný pomocník alobal: Může nahradit pokličku, usnadní žehlení a naostří nůžky

Každá hospodyňka si občas posteskne, když jí nepasuje na hrnec poklice a potřebuje ji něčím rychle nahradit. Pokud má po ruce alobal, problém vyřeší lusknutím prstu.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Vaření je náročná disciplína a potřebujete k ní více než jen kvalitní čerstvé suroviny. Bez hrnců, pánví a pekáčů si prostě nic nepřipravíte. Jenomže co dělat, pokud vám schází správná velikost pokličky na hrnec a vy už máte maso nachystané? Možná byste mohli oponovat, že je možné použít pokličku větší. To je sice pravda, ale poté se smiřte s tím, že vám budou zpod pánve utíkat mastné výpary a stříkat šťáva. Vše se zapeče a je po legraci.

Hliníková fólie je v kuchyni nenahraditelná

S alobalem se dá v kuchyni doslova kouzlit a dokáže nahradit spoustu nádobí. Lze do něj zabalit svačiny pro děti či řízek s chlebem na výlet. Budete mít jistotu, že vám z něj nic nevyteče ani nevypadne. Takovéto použití alobalu každý zná. Pojďme se tedy podívat na jeho další využití. Hliníková fólie zastoupí i potřebnou pokličku na hrnec.

Ušetříte si mytí jednoho kousku nádobí

Tento trik s alobalem potěší zejména ženy, které nemají doma pokličky více velikostí. Postačí utrhnout si potřebné množství alobalu a připevnit ho na vrch hrnce. Pokud se chystáte vařit na oběd maso, vždy je lepší ho podusit, protože rychleji změkne. Jestliže však maso pečete v troubě, před koncem fólii odstraňte. Masíčko se krásně vypeče a získáte zlatavou kůrku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

S alobalem zkrátíte dobu žehlení

Žehlení nepatří zrovna k oblíbeným domácím pracím, protože je úmorné zejména v případě početnější rodiny. Máte-li však doma alobal, doba žehlení se díky této vychytávce zkrátí. Jako první musíte sejmout z žehlicího prkna textilní návlek a na plochu fólii rozprostřít. Jen pamatujte na to, že musí být lesklá strana nahoře. Poté na alobal položte textilní kryt a žehlete. Díky tomuto triku se vyhnete obracení oblečení při žehlení.

Naostřete nůžky a zbavte se škrábanců od koček

Ne v každé domácnosti se nachází brousek na nůžky. Naštěstí ho hravě nahradíte kouskem utrženého alobalu, jímž hrany nůžek párkrát přejedete. Poslední nápad potěší majitele koček. Tato zvířátka jsou hravá a skáčou po stole. Jestliže na rohy stolů umístíte proužky alobalu, kočku tím odradíte. Šustění fólie je totiž pro kočku nesnesitelné.

K čemu používáte alobal vy?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články