Několik tipů na využití hliníkové fólie v domácnosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Skryté možnosti využití alobalu usnadní mytí nádobí i žehlení oblečení. Ušetří spoustu času a námahy

Skryté možnosti využití alobalu usnadní mytí nádobí i žehlení oblečení. Ušetří spoustu času a námahy

Hliníková fólie pravděpodobně nechybí v kuchyni žádné hospodyňky. Díky její kovové struktuře ji lze využít prakticky v celém domě na různé věci.

hliníková fólie
Zdroj fotografie: Depositphotos

Alobal je skvělým pomocníkem na balení zbytků jídel. Vzhledem k jeho vlastnostem má však mnohem širší využití než jen v kuchyni a na zbytky jídla. Jistě víte, že například odráží světlo nebo dokáže udržet teplotu určitého nápoje nebo pokrmu. Dokáže však ještě mnohem více věcí. Může být třeba velkým pomocníkem při čištění různých věcí a ploch v domácnosti.

Vyložte alobalem skříňky

Mnozí využívají aluminiovou folii na vyložení skříněk a zásuvek. Nejen, že se snadno čistí vlhkou houbičkou, ale také pomáhá odrážet světlo v tmavých rozích skříně. Můžete s ním také vyčistit stříbrné příbory. Stačí vyložit plastový lavor fólií, lesklou stranou nahoru a na ni vložit příbory. Pak přidejte asi čtvrt hrníčku jedlé sody a vroucí vodu. Promíchejte a nechte asi deset minut louhovat. Skvrny z příborů se přenesou na alobal.

pomackany alobal
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pomocí hliníkové folie můžete také vyčistit spálený gril. Stačí jen z alobalu udělat kouli a vydrhnout s ní zbytky připálené na grilu obdobně jako byste to udělali s drátěnkou. V případě, že se bojíte, že spálíte jablečný koláč, ochraňte jeho okraje. Stačí je zakrýt vystřiženým kroužkem folie a ony nezhnědnou. Pokud máte kreditní kartu s čipem RFID, je možné, že si ji podvodníci naskenují. Riziko je sice minimální, ale pokud vás tato myšlenka zneklidňuje, zabalte kartu do kusu alobalu. Tím skenování zabráníte.

Pomůže při stěhování i mytí

Stejně jako ocelová drátěnka, tak i kulička alobalu může pomoci vyčistit nádobí. Skvěle poslouží na skleněné zapékací mísy nebo litinové pánve. V případě, že vám vadí ptáci ve vaší zahradě, kteří kradou úrodu, může posloužit alobal i tady. Stejně jako reflexní pásky prodávané v obchodech, i hliníková folie vám je pomůže udržet dál. Je lesklá a ve větru dělá rámus. Alobal může být pomocníkem také při stěhování. Nohy pohovky nebo nábytku obalte alobalem. Nábytek se pak snadněji bude posouvat po koberci.

alobal baleni jidla zena
Zdroj fotografie: Pexels

Hliníková folie odráží teplo. Takže zkuste pod potah žehlicího prkna umísit kus hliníkové folie, aby se vaše oblečení vyhladilo rychleji. Z kusu folie vytvarované do kužele si můžete vytvořit provizorní trychtýř, který lze dokonce ohnout, je-li to potřeba. Pokud do receptu potřebujete hnědý cukr, ale na jeho dlabání potřebujete dláto, může pomoci trochu tepla. Stačí zabalit cukr do alobalu a vložit jo na pět minut do trouby na 350 stupňů.

Na co všechno používáte v domácnosti alobal?

Zdroj: Goodhousekeeping