4 překvapivá využití zvětralého piva ve vaší domácnosti. Pomůže se skvrnami, komáry i roztřepenými konečky

Pivo je oblíbený český nápoj, který má více využití, než by se na první pohled mohlo zdát. Dokonce ani pokud vám již zvětralo, ho není třeba vylévat. Žádná kapka nepřijde nazmar.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pivo je vůbec nejoblíbenější český alkoholický nápoj. A naše obyvatelstvo je také jeho největším spotřebitelem na světě. Hlavně v létě vrcholí jeho konzumace při všech společenských akcích, které jsou hojně pořádány. Věřte či ne, ale tento nápoj má mnoho využití. A netřeba ho vyhazovat, pokud ho nedopijete, ani v případě, že je už zvětralé a nevhodné ke konzumaci. S těmito tipy a triky si nejen usnadníte život, ba navíc využijte každou kapku.

1. Odstraňte skvrny, které drží jako přibité

Každému z nás se občas stane, že na sebe něco vylijeme. Samozřejmě nejlepší je to vždy v pondělní ráno, kdy sotva stíháme, a navíc, jako kdyby toho nebylo už dost, si ještě zašpiníme tričko skvrnou od kávy. Není však třeba zoufat, máme pro vás řešení, s kterým se i fleku od kávy hravě zbavíte. A tím je použití piva. Jednoduše starším nápojem přelijte skvrnu a osušte ji ručníkem. Tím se zbavíte většiny nečistot a po vyprání bude váš kousek oblečení zase jako nový.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2. Obnovte dřevo u zašlého nábytku

Dřevěný nábytek často ztrácí svou sytou barvu a lesk již během několika let či měsíců. A kupovat pořád nový by se určitě nevyplatilo. Proto je dobré čas od času pro jak jídelní, tak konferenční stolek něco málo udělat. Jelikož zrovna ty bývají namáhané používáním a slunečními paprsky úplně nejvíce. Pro obnovení ztracené barvy a předejití dalšímu blednutí je vhodné na ně jednou týdně aplikovat pivo. To díky svému složení navrátí dřevu jeho bývalou barvu a také sytost.

3. Dodejte svým vlasům božský lesk

Mít krásné a zdravé vlasy je sen snad úplně každého. Nejen ženy, ale často i muži o své vlasy pečují, jak jen mohou. Nejčastěji se snaží dosáhnout lesku a objemu pomocí drahých přípravků, které mnohdy ani nefungují. Je tu však metoda, která ani žádný kupovaný produkt nezahrnuje, a tou je použití piva. Tento nápoj totiž díky vitamínu B, který v něm nalezneme, dodá matným slabým vlasům lesk a hustotu. Aplikujte ho jako masku, nechte působit zhruba 15 minut a opláchněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4. Zbavte se otravných komárů a much

Léto je doba, kdy se komáři a další otravný hmyz často neskutečně přemnoží a nedají nám chvíli pokoj. Nepříjemní jsou hlavně tehdy, když se cokoliv pořádá venku a v podvečer. Pokud však budete hostitelem vy, s tímto trikem si s nimi už nebudete muset lámat hlavu. Stačí, když starým pivem naplníte pár kbelíků a postavíte je do rohů terasy či kdekoli v dostatečné vzdálenosti od hostů. Tekutina přiláká všechny mouchy i komáry a zaměstná je nasáváním, takže vás nechají si v klidu užívat.

Zdroj: Nbcnews

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Ve 24 letech se provdala za muže, který je o 13 let starší než její dědeček. Jsou šťastní a připravení založit rodinu
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat