Brilantní nápady, jak bezchybně uspořádat ledničku i mrazák. Všechny potraviny zděláte včas a ušetříte tisíce na jejich vyhození

Udržování chladničky v pořádku a čistotě vám pomůže zachovat kvalitu potravin a prodloužit jejich trvanlivost. V chaosu snadno zapomenete, co lednička ukrývá.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Snaha najít věci v přeplněné ledničce může otestovat vaši trpělivost i váš zdravý rozum. Pokud se vám to stává často, je na čase, abyste se podívali na nápady ohledně skladování potravin. Garantujeme vám, že vaše lednička bude díky jednoduchým trikům vypadat jako z reklamy a navíc bude přehledná, uklizená a čistá.

Pořiďte si umělohmotné boxy

Kupte si velké plastové nádoby a označte je maso, ryby, mořské plody a podobně. Užijte si uklizenou a uspořádanou lednici. Na potraviny v sáčcích je ideální použít sponky. Nejen, že je skvěle uzavřou, ale také díky nim lépe využijete prostor ve své lednici. Můžete je například přidělat k jednotlivým regálům. V chladničce můžete k uspořádání potravin využít také kartony od vajec. Do nich můžete vyskládat láhve s omáčkami. Bude to přehledné.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bylinky nebo zeleninu pokud možno uchovávejte ve sklenicích například ve dveřích lednice. Každou sklenici si pečlivě popište. Jedině tak budete mít úplně skvělý přehled. Sklenice můžete využít například i na česnek nebo cibuli. Obzvlášť, pokud vám z vaření zbude například polovina. Vše bude organizované a navíc potraviny uzavřené ve sklenicích déle vydrží. Skvělý trik je také výroba magnetických dóz. Stačí jen na různé dózy zespod nalepit magnet, pak budou držet i na stěnách lednice.

Lednici čistěte přírodními produkty

Na čištění lednice ideálně nepoužívejte žádnou chemii. Vyrobte si raději doma roztok z citronu a rozmarýnu. Po něm bude lednice čistá a navíc příjemně voňavá. Perfektní je vytvořit v chladničce také místo, kam dáte potraviny, které je potřeba spotřebovat jako první. Klidně si na box s těmito potravinami napište větu, která napoví, že je nutné je sníst nejdříve. Na dveřích lednice jsou již z výroby boxy, pořádek zařídí obyčejné štítky, které si na ně nalepíte. Budete tak vždy vědět, co kde je a kam sáhnout.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud vaše děti chodí domů ze školy či kroužků dříve než vy, vytvořte jim v ledničce prostor, kde na ně bude čekat svačinka, kterou si mohou dát po příchodu domů. Můžete do nich dát ovoce nebo například šunky či jogurty. Připravit samozřejmě můžete také nejrůznější kaše, které na děti budou čekat. Víceúčelové přihrádky můžete pochopitelně používat také v mrazáku, kde se snadno vytvoří neorganizovaný nepořádek. Díky plastovým boxům jednotlivé potraviny skvěle oddělíte a vše bude přehledné.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články