Shromážděná voda v lednici je problém, který se dá snadno vyřešit. Stačí trocha jedlé sody

Pokud vás trápí shromažďování vody v lednici, tak byste se měli zaměřit na odtokový kanálek. Připravte si jedlou sodu a drátek.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Domácí spotřebiče by měly především sloužit k tomu, aby bylo bydlení co nejpraktičtější a nejjednodušší. Občas však také potřebují určitou péči, která prodlouží jejich životnost a zlepší jejich výkon. V případě lednice vás může trápit shromážděná voda, která se drží na stěnách a může způsobovat navlhnutí uložených potravin. Naštěstí existuje řešení, jak ji odstranit.

Ucpaný odmrazovací odtok

Novější lednice jsou dopředu vybaveny systémem No Frost. Jinými slovy čidly a mechanismem, který brání utváření námrazy a kontroluje hladinu vlhkosti uvnitř spotřebiče. Starší lednice však tento systém nemívají, proto se musejí mechanicky odmrazovat, aby vrstva námrazy nesnižovala výkon, a naopak nezvyšovala spotřebu elektrické energie při používání.

Za přílišné shromažďování vody v lednici může s nejvyšší pravděpodobností ucpaný odmrazovací odtok. Jde o malý otvor, který je spojený s odtokovou trubicí. Nachází se v zadní části ledničky. Obvykle nad plastovými přihrádkami například na zeleninu a ovoce. Tento odmrazovací odtok může podléhat častému ucpání. To způsobují zbytky jídla nebo další nevyžádané sedimenty.

Účinná jedlá soda

V prvním kroku zkuste použít čistič odpadů, který bývá dodáván společně s lednicí. Pokud originál této protahovací šňůry postrádáte, tak použijte obyčejný drát. Vyhněte se používání párátek, která jsou na uvolnění sedimentů moc krátká. Pokud mechanické prošťouchnutí nepomůže, přistupte k namíchání roztoku vody s jedlou sodou. Roztok aplikujte do kanálku.

Úklid lednice iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejlépe se s ním manipuluje pomocí injekční stříkačky. Roztok přilévejte velmi pomalu a pozorujte, jestli voda odtéká. Pokud ano, tak máte potvrzeno, že byl odtokový kanálek ucpaný. V neposlední řadě může přebytečná voda zapříčinit špatné těsnění dvířek ledničky. Proto je potřeba je důkladně omýt, pečlivě vysušit a namazat speciálním přípravkem či balzámem na rty.

Jak řešíte problémy s vlhokstí v lednici vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články