Rostliny, které i v zimě promění váš balkón a parapety v botanickou zahradu. Mrazy ani sucho je nezaskočí

Pokud vám v zimě chybí dívat se na zelenající se rostliny, inspirujte se výčtem těch, které drsné zimní podmínky vyloženě milují. Váš balkon bude zářit barvami i v zimě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je to krásný pocit moci se v zimě kouknout z okna a spatřit na svém balkoně zeleň nehledě na to, že venku panují nízké teploty a studený vítr. To, že je zima, neznamená konec radování se ze zeleně a květů. Některé druhy rostlin přežijí chladné měsíce bez potíží a vy se tak nemusíte obávat, že by strádaly nedostatkem tepla.
Vřesovec kvete i v zimě

Vřesovec je rostlina, která i v zimě dokáže rozzářit okolí svými krásně zbarvenými květy. Naprosto miluje vítr a déšť, tudíž se mu v zimě bude perfektně dařit. Zasaďte si jej do květináče či truhlíku na balkon a těšte se z jeho květů po celou dobu zimy.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Trpasličí a pomalu rostoucí jehličnany

Jehličnany vytváří strukturu a dodávají barvu zahradám či terasám. A to dokonce i během zimy, kdy jiné rostliny uhynou. Jsou rovněž skvělými společníky pro vřesovec. Obě rostliny si nejenže budou skvěle rozumět, ale zároveň spolu budou krásně barevně ladit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Plazivé rostliny také kvetou v chladu

Existuje pouze několik druhů plazivých rostlin, které kvetou, když kulminuje zima. Mezi ně patří například Clematis cirrhosa var. balearica. Další plazivé rostliny tohoto typu jsou Lonicera fragrantissima nebo Clematis cirrhosa.


iZdroj fotografie: Uživatel Peganum / Creative Commons / CC BY-SA

Okrasná kapusta a zelí

Oživte svůj balkon tím, že si pořídíte ozdobnou kapustu či zelí. Patří mezi nejoblíbenější zimní rostliny. Jejich vnitřní listy začnou hrát všemožnými odstíny růžové, jakmile venkovní teplota klesne pod 10 stupňů Celsia.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Falešná cesmína – zelenobílá krása

Falešná cesmína (Osmanthus heterophyllus) je malý, stálezelený keř, jenž má listy podobné cesmíně. Mají nepravidelný tvar a krémově bílé okraje. Skvěle přežije zimu, a dokonce bude přitahovat ptáky na vaši balkonovou zahrádku. Nemluvě o tom, že i dokáže poskytnout trošku soukromí jakožto živý plot.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Dlužicha – jedna z nejbarevnějších trvalek

Dlužicha je skvělým druhem trvalky, která rozzáří váš zimní balkon. Je známá rovněž pod jménem Coral Bells. Tato rostlina je dostupná v mnoha barvách a její listy mají různé tvary od srdcovitého přes kulatý až po trojúhelníkovitý.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Čemeřice kvete i v lednu

Neexistuje mnoho rostlin, které by kvetly i ve sněhu. Nicméně čemeřice rozhodně patří mezi ně. Tato rostlina, jež kvete nádhernými květy, bez problémů přežije chlad, vítr i déšť. To z ní činí jednu z nejodolnějších rostlin vůči zimě. Kterou z těchto rostlin byste si pořídili na svůj zimní balkon?


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: YardProduct

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Doplňte hořčík a zbavte se tak únavy, vyčerpání i křečí. Na které potraviny se můžete 100% spolehnout?
DámskýDeník.cz
Fena huskyho zachránila umírající toulavé koťátko z ulice. Při pohledu na jejich nerozlučné přátelství roztává srdce
Události247.cz
„Váhání USA s dodávkami těžkých zbraní způsobilo zkázu v Mariupolu,“ zaznělo od ukrajinské poslankyně
VědaŽivě.cz
Už Vás nebaví neustále zdražování elektřiny? Fotovoltaika je tím řešením pro Vás!