Netradiční řešení interiéru v rodinném domě reflektuje život
adbz.cz » Architektura » Netradiční řešení interiéru v rodinném domě reflektující architekturu každodenního života a s volným vstupem do zahrady

Netradiční řešení interiéru v rodinném domě reflektující architekturu každodenního života a s volným vstupem do zahrady

Architektonický koncept domu na jihovýchodním předměstí Salcburku v obci Elsbethen reflektuje nenáročnost, soukromí a propojení s okolím. Představuje kombinaci obdélníkového půdorysu s vnitřním propojením otevřeného prostoru, což vytváří harmonické spojení mezi interiérem a exteriérem.

dřevostavba interiér
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Dunkelschwarz, fotograf Markus Rohrbacher


Místo se nachází na jihovýchodním předměstí Salcburku v obci Elsbethen. Okolí je různorodé a převážně tvořeno obytnými budovami, které reflektují „architekturu každodenního života“. Topografie oblasti nese stopy horské krajiny, která vytváří mírně svažující se svah.

Celek v souladu s okolím

Koncept místa zdůrazňuje vlastnosti, jako jsou nenáročnost, soukromí, otevřená a světlá atmosféra a plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem, které byly klíčovým přáním majitelů. Zvolená architektonická typologie „dům s přístavbou a vstupem pod baldachýnem“ vytváří celek, který připomíná stínící dvůr směrem k ulici, poskytující jak soukromí, tak plynulost.

Spojení s přírodou

Terasy a balkony propojují celý obytný prostor s tímto bezpečným, ale otevřeným prostorem vytvářejícím spojení se zahradou na jižní straně. Web ArchDaily uvádí, že tyto exteriérové prvky poskytují ideální místo pro odpočinek a setkávání s přírodou, přičemž umožňují obyvatelům užívat si venkovního prostředí a krásného výhledu na krajinu. Díky nim se domov stává harmonickým spojením s okolní přírodou a nabízí pohodlí a relaxaci na každodenní bázi.

terasa
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Dunkelschwarz, fotograf Markus Rohrbacher

Netradiční interiér

Zatímco vnější podoba s obdélníkovým půdorysem a strmou sedlovou střechou ladí s okolními domy, interiér přináší netradiční využití otevřeného prostoru pomocí propojujících sítí přesahujících obytnou část. Plynulá prostorová koncepce napříč podlažími vytváří centrum rodinného domu, které spojuje kuchyni, krb, jídelní kout a divan, přičemž zároveň poskytuje unikátní charakter domu, jako místa pro každodenní užívání, která nabízí útulnost a podporu.

Celkový architektonický koncept lze chápat spíše jako soudržnost s každodenním životem než jako pevnou a nepružnou konstrukci, což bylo cílem architektů ze studia Dunkelschwarz.

Síť v patře
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Dunkelschwarz, fotograf Markus Rohrbacher
Architekti:Dunkelschwarz
Plocha:292 m²
Realizace:2021
Lokalita:Elsbethen, Rakousko