Jak změnit vzhled ložnice? Vynalézavá Britka si vypomohla pouze s lepidlem, MDF deskami a barvami!

Jak změnit svůj domov bez návrhů designerů nebo architektů? Není potřeba ani jednoho, ani příliš peněz, pomocí vynalézavosti lze změnit interiér domácnosti k nepoznání. O tom se snaží přesvědčit Britka Kelsey Banks z Birminghamu, která se věnuje designu jako svému koníčku a postupně rekonstruuje jednotlivé místnosti své domácnosti.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Výsledek je ohromující vzhledem k tomu, že jediné, co potřebovala je inspirace a materiál za pár korun.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Příjemná ložnice se rovná spokojený spánek

Vášeň pro design

Kelsey Banks může být vzorem pro mnohé, protože přes nedostatek finančních prostředků postupně přeměňuje svůj byt na moderní domácnost. To vše vlastníma rukama, protože renovace jsou nákladné ve všech zemích, nejen ve Velké Británii, ale také v České republice. A kde čerpá nápady a návody na rekonstrukce? Předně na sociálních sítích a ze stránek designerů a prodejců nábytku, kde nachází originální nápady. Právě jeden takový ukazuje, jak změnit interiér pomocí základních MDF desek. Kelsey nečekala a vrhla se do přeměny pokoje pro hosty.

MDF desky, lepidlo a barvy

Stav ložnice pro hosty před rekonstrukcí jedním slovem? Katastrofa! K tomu Kelsey neměla peněz na zbyt, proto se rozhodla pro vlastnoruční předělání pokoje. Pro rekonstrukci nakoupila 20 hotových MDF desek, lepidlo a barvy. V místnosti se nacházejí dva výklenky, proto musela upravit design pokoje tak, aby se do něj vešla také velká postel a zbylo dostatek místa pro ostatní nábytek a věci.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Úpravy nemusí být náročné

Originální stěna pomocí úzkých lamel

Nejprve bylo nutné oškrábat zdi v pokoji, vyrovnat nerovnosti a vymalovat, poté přišla Kelsey s nápadem na vytvoření stěn z úzkých lamel nařezaných z MDF desek. Zkrátila všechny lamely na požadovanou délku a obrousila řezy, protože desky jinak vypadají hrubě. Poté začala lepit jednotlivé lamely na zeď, a jak říká Kelsey: „výšku je dobré srovnat pomocí vodováhy a pro zajištění stejných rozestupů použít jednu desku jako šablonu.“ Co se zbytkem desek? Kelsey je použila jako dekoraci, a ještě vytvořila úzkou polici na fotografie a drobnosti ze zbylých desek.

Za víkend hotovo

Obdobně jako v pořadech o designu ani u Kelsey netrvala rekonstrukce dlouhou dobu, ba naopak, lišty měla hotové za den svého volna. Po nalepení zbývalo ještě desky natřít správným odstínem barvy, krémovou hnědou natřela Kelsey i zeď mezi nimi. Dobře tak vynikne kontrast mezi přírodní barvou a sněhově bílou barvou stěny pod lamelami. Co zbývalo? Po zaschnutí barvy druhý den položila koberec a nastěhovala nábytek, pověsila police a zrcadlo a na stolek nainstalovala květinu.

A na kolik rekonstrukce přišla? Za materiál zaplatila Kelsey 200 USD a rekonstrukcí strávila jeden víkend. Necháte se inspirovat a budete experimentovat jako tato mladá Britka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články