Sušení prádla uvnitř má významná zdravotní rizika a dopad na kvalitu vašeho života. Jak dlouho by mělo vyprané prádlo viset na šňůře?
Věšet vyprané oblečení venku na šňůře je o mnoho lepší, než ho nechávat uschnout doma. Čerstvý vánek vám navíc zaručí, že bude dřív suché a svěží.
Léto je perfektní v tom, že své prádlo můžete vynést na zahradu a pověsit na šňůru. Díky tomu vám sušák doma nezabírá místo. Navíc prádlo pověšené na čerstvém vzduchu lépe voní. Pokud se však rozhodnete pověsit vyprané oblečení ven, musíte sledovat předpověď počasí, aby vám nezmoklo. V případě, že opravdu začne pršet, byste ho neměli nechat pověšené dlouho.
Dešťové kapky mohou na oblečení zanechat skvrny
Neexistuje žádná pevná doba, jak dlouho můžete nechat prádlo viset na šňůře. Pokud však začne pršet, čím déle jej necháte venku, tím větší hrozí riziko, že se v něm začnou tvořit plísně a bakterie. Rovněž je známo, že dešťové kapky mohou na oblečení zanechat nevzhledné skvrny.
Někteří lidé na to však neberou ohledy. Na internetových diskuzích se můžete dočíst, že pokud necháte prádlo v dešti venku, vlastně se nic nestane. Ženy tam uvádějí, že jedinou nevýhodou je to, že prádlo bude déle schnout. Určitě ale bude lepší, když vaše oblečení na dešti nenecháte a vyhnete se tak rizikům souvisejícím s vaším zdravím.
Sušení prádla uvnitř má také své nevýhody
Studie publikovaná Mackintosh School of Architecture v Glasgow zjistila, že během procesu praní se do vzduchu dostávají další 2,5 litry vlhkosti. Rovněž uvedla 3 hlavní zdravotní rizika, která jsou spojena se sušením uvnitř.
Při sušení prádla uvnitř se začnou vytvářet přebytečná vlhkost a roztoči, což zvyšuje riziko astmatu. Může se rovněž začít tvořit plíseň, což má neblahý vliv na astma a ekzém. A na závěr by sušení prádla uvnitř v kombinaci s použitím aviváže během praní mohlo do ovzduší přenést nebezpečný a karcinogenní chemicky koktejl. Pro vaše zdraví je tak mnohem prospěšnější věšet prádlo venku, abyste předešli zdravotním problémům.