Co všechno lze nalézt při rekonstrukci starého domu
Když si koupíte starý dům, a hodláte ho opravit, může se vám stát, že narazíte na věci, které, vás dokonale zaskočí a překvapí. To se stalo i Nicku Drummondovi a jeho partnerovi Patricku Bakkerovi. Koupili starý dům ve vesnici Ames, v údolí Mohawk, ve státě NY. Kamenný dům byl opředený různými záhadami, včetně té, že si ho postavil ve 20.letech pašerák whiskey za dob prohibice.
Říkalo se, že v domě jsou ukryté peníze, protože majitel byl šlechtic, ale protože byl bezdětný, vše po něm v domě zůstalo.
Co dům doopravdy skrýval?
Ve chvíli, kdy dvojice začala v domě bourat staré zdi, podlahy a stropy, našla něco, co by je ve snu ani nenapadlo. Pod starou podlahou bylo 13 balíků. Každý z nich obsahoval 6 lahví whiskey z 20.let, které byly vyrobené v palírnách v Evropě a Kanadě. Kromě lahví, které byly prázdné, protože uzávěry řádně netěsnily, byly všechny plné. Když se tento objev dostal na veřejnost, ihned se majitelům začaly ozývat majitelé různých palíren, a chtěli od nich whiskey koupit. Jak se ukázalo původní majitel nějaký Humpfner nebyl realitní makléř, ale obyčejný pašerák. A za prohibice pašoval do Ameriky whiskey. Povídalo se o něm, že zemřel, ale nakonec se ukázalo, že bydlí jinde.
Co bude s nalezeným pokladem dál.
Současní majitelé zkusili jednu lahev ochutnat a dle jejich sdělení, chutnala jako staré hadry, a trochu po kouři. Také aukční síně projevily zájem o sto let starou whiskey, protože si myslí, že její cena bude mezi kupci dost vysoká. Nakonec se rozhodli nechat 2 balíky na místě, kvůli historii domu. Protože byly lahve kvalitně zabalené, bylo to kvůli přepravě z Evropy. A Ames leží na příhodném místě na cestě mezi Kanadou a Amerikou. Humpfner si nemohl vybrat lépe.
Co bude s domem dál.
Současní majitelé se rozhodli, že skloubí historii domu od 20.let až po současnost. V domě tak nechybí prvky z 20.,30,40.,50., i 60.let. a také věci úplně moderního rázu. A mezitím se jako červená nit vine příběh pašeráka z dob prohibice. Takový dům je poklad sám o sobě, protože v sobě ukrývá historii země, v době prohibice, a také příběh člověka, který na ní slušně vydělal. A historii tvoří právě příběhy lidí, kteří v nich žili. I když nejsou zrovna čestné. Ovšem poplatné době, kdy se odehrály.