Správný způsob vysávání koberce, o kterém téměř nikdo neví. Bude k nepoznání, bez bakterií, skvrn i zvířecích chlupů

Vysávání koberců patří k neoblíbeným domácím pracím, protože vždy máte pocit, že se koberec prostě nedá vysát dokonale. Chce to čas a hlavně trpělivost.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí používá na čištění koberců nějaký vysavač a pomocí něj se snaží odstranit veškerý prach a nečistoty, které se na koberci nachází. Abyste však koberec vyčistili dokonale, je potřeba vzít v úvahu pár důležitých faktorů. Naštěstí existuje několik užitečných tipů, díky kterým se pro vás vysávání stane doslova hračkou.

Vyberte správný vysavač

Na trhu je v dnešní době k dispozici několik druhů vysavačů od velkých až po malé ruční vysavače. Ne všechny jsou však na to stejné použití, tudíž je velice důležité vybrat vysavač, který bude přesně odpovídat vašim potřebám. Jestliže kupujete nový koberec, zkuste si ověřit, zda pro něj existují nějaké doporučené způsoby čištění. Je to z toho důvodu, že například měkké koberce budou vyžadovat jiný typ vysavače než ostatní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hlavně nespěchejte

Než začnete vysávat, udělejte si čas na to, abyste prohlédli celý koberec a vybrali z něj všechny předměty, které jsou pro vysávání moc velké. Jedná se třeba o mince, malé hračky nebo sponky. Tyto předměty by totiž mohly vysavač poškodit, a jelikož je to docela drahá záležitost, je lepší je posbírat ručně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když začnete vysávat, pomalu přejíždějte vysavačem tam a zpět. Možná vás láka si to urychlit, protože vás čeká ještě spousta práce, která se může zdát důležitější než vysávání. Nicméně opravdu nikam nespěchejte.

Použijte různé nástavce

Většina vysavačů je vybavena různými nástavci, které vám pomohou vysát těžko dostupná místa. Využijte je. Budete se divit, jak moc vám to vysávání usnadní, a hlavně váš koberec bude opravdu dokonale čistý. Například na schody použijte malý nástavec, protože s velkou hlavou vysavače je poměrně těžké na schodech manipulovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vysávejte často a pravidelně

Jak často byste měli koberce vysávat, záleží na mnoha různých faktorech – jak často se po nich chodí, jestli máte zvířata, která pouští chlupy, jestli na něj padají drobky a tak dále. Jednou týdně by mělo být ideální minimum, ale samozřejmě to záleží jen na vás.

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali