Zapečený rošt z trouby lze vyčistit bez drhnutí: Stačí k tomu pytel na odpadky, tableta do myčky a jedlá soda

Na roštu z trouby se zachycují částečky pečeného jídla a není to příjemný pohled. Nejhorší na tom je, že je drhnutí roštu náročné z hlediska času i námahy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ženy pohybující se většinu času v domácnosti nelenily a vymyslely triky, které jim zkrátí dobu úklidu. K tomu jsou metody účinné a nepotřebují k nim předražené čisticí prostředky. Jednou z nich je také fígl na efektivní vyčištění roštu z trouby. Budete překvapeni, protože se vychytávka obejde bez úmorného drhnutí.

Zapomeňte na poničené nehty a bolavé ruce

Rošt z trouby je nutné čas od času důkladně vyčistit, protože se na něm vyskytují zapečeniny různého původu. Tato činnost je skutečně neoblíbená a ženy si při ní polámou pěstěné nehty a z drhnutí je bolí ruce. I když mají k dispozici silné čisticí prostředky, stráví u ní mnoho času. Zapečené zbytky potravin a povrch postříkaný tukem jsou do roštu zalezlé a špatně se odstraňují.

Existují různé fígle, ale tento je nejlepší

Většina hospodyněk drhne rošt z trouby ve vaně, položí ho na starý ručník a věnuje se čištění. Ve vaně je totiž dostatek prostoru a s roštem se dobře manipuluje. Jenomže zde dochází k problému, protože se vana v každé domácnosti nenachází. Také můžete drhnout rošt venku, ale i zde je to na hraně. Lidé bydlící ve městě budou jen horko těžko lítat s roštem před panelák. Nejlepší je tedy trik, při němž dominuje pytel na odpadky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Použijte věci, které najdete doma

Tento fígl se však neobejde bez pár věcí. Připravte si 1 velký odpadkový pytel, 1 tabletu do myčky na nádobí, jedlou sodu, mycí prostředek, mísu a vodu. Jako první nalijte do misky vlažnou vodu a rozpusťte v ní tabletu do myčky. Přidejte 3–4 lžíce jedlé sody a promíchejte. Vzniklý mix je připravený k aplikaci. Spojení jedlé sody a tablety do myčky je vysoce účinné.

Je to k neuvěření a musíte to vyzkoušet

Za pár chvil jste si připravili účinnou směs, kterou vlijte do přichystaného odpadkového pytle, do kterého jste vložili i znečištěný rošt. Vzniklý balíček směsi s roštem pečlivě zajistěte, ať vám nevyteče nic ven. Rošt dejte do vodorovné polohy a směs nechte působit přes noc. Ráno si všimnete toho, jak je mix sody a tablety do myčky účinný. Nyní rošt vytáhněte a omyjte klasickým způsobem pomocí prostředku na nádobí.

Jaký trik máte na čištění roštu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky