Jak zlikvidovat zápach ze smaženého jídla v bytě pomocí aviváže během pár minut

Kuchyně bývá zdrojem nepříjemných zápachů, které vznikají i z chutného jídla. Kdo by ale chtěl spát v odéru smažených hranolků. Naštěstí existuje způsob, jak se pachu zbavit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Domov je oáza klidu a míru. Tedy alespoň by měl být. Pokud se jím ale line zápach smažených hranolků, cigaretového kouře nebo jiný podobný odér, o útulnosti nemůže být řeč. Faktem ale je, že ne vždy je možné vzniku pachu zabránit. Vždyť vaření se kvůli tomu nevzdáme! Je ale dobré po přípravě nějaké té superaromatické dobroty vyčistit ovzduší a dopřát mu trochu vůně a svěžesti. A k tomu pouhé větrání někdy zkrátka nestačí.

Aviváž ničí pachy v prádle i ve vzduchu

Možná to bude znít zvláštně, ale aviváž je skvělá první pomoc proti zápachu v místnosti. Na rozdíl od jiných osvěžovačů vzduchu totiž právě aviváž nejspíš máte neustále doma a je za všech okolností dostupná. Kromě toho je vyráběna přesně za tím účelem, za kterým ji chcete použít – totiž k likvidace zápachu. A jak ji správně použít?

iZdroj fotografie: Pixabay
Smažené hranolky jsou sice chutné, ale zápach z jejich přípravy se prolne celým domem

Připravte si:

  • 1 litr vody,
  • 30 ml aviváže s vaší oblíbenou vůní,
  • starý hrnec.

Do hrnce nalijte vodu a přidejte do ní aviváž. Nádobu položte na kamna a přiveďte obsah k varu. Míchejte a vařte aviváž tak dlouho, dokud se zcela nevypaří. Jakmile se to stane, veškeré zápachy, které vám otravovaly život, budou pryč. Namísto nich zůstane jen omamná vůně čerstvě vypraného prádla. A to je vážně skvělé.

Svařte aromatické bylinky, koření či ovoce

Druhá metoda je podobná té první. Jen namísto chemického preparátu použijete přírodní aromatické látky, jako jsou zelené bylinky, různé druhy koření či ovoce a ovocných slupek. Ty samy o sobě nádherně voní a navíc můžete popustit uzdu své tvořivosti a vyrobit si právě takovou kombinaci, která se vám bude líbit. Můžete s vůněmi různě experimentovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Zobrazit další články