Tradiční babiččina směs zbaví sprchovou hlavici i léta usazeného vodního kamene. Bude se blyštit jako nově koupená

Na trhu je mnoho čističů na koupelny. Většina z nich je však složená z nejrůznějších chemických složek. Čistit se dá i jinak.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní době jsou v obchodech dostupné různé výrobky, které usnadňují úklid koupelny. Ne všechny jsou však ekologické a bezpečné pro životní prostředí. A navíc jsou jejich ceny poměrně vysoké. Na čištění koupelny přitom stačí úplně obyčejná jedlá soda. Vyčistit s ní můžete nejen sprchovou hlavici, ale pomůže také při čištění dalších částí koupelny. Je to opravdu skvělý pomocník.

Jedlá soda je skvělý pomocník

Soda je v domácnosti opravdu velkým pomocníkem. Dá se použít k odmašťování, odstraňování skvrn i neutralizaci zápachu. Využívá se často také k čištění odtoků a odstraňování mastných zbytků z nejrůznějších povrchů domácnosti. Skvělé je, že jde navíc o bezpečnou látku nejen pro vás, ale také pro ekologii. Pokud pomocí jedlé sody chcete vyčistit sprchovou hlavici, připravte si středně velkou misku, starý zubní kartáček, dvě lžíce jedlé sody, půl šálku bílého octa a asi čtyři kapky mycího prostředku na nádobí.

iZdroj fotografie: Pexels

Do připravené misky smíchejte všechny ingredience a pomocí starého zubního kartáčku pak připravenou směs zásadité jedlé sody a kyselého octa naneste na špinavou sprchovou hlavici. Čistící schopnost se ještě zvýší díky přidání saponátu na mytí nádobí. Nejlépe se vám bude sprchová hlavice čistit, pokud ji odpojíte od hadice. Stačí ji odšroubovat proti směru hodinových ručiček. Některé starší modely možná budou vyžadovat využití kleští. Pozor však na hrubou sílu při jejich využití, abyste nepoškodili povrchovou úpravu hlavice.

Je nutné nechat sodu působit

Nanesená směs by na sprchové hlavici měla být alespoň třicet minut. Poté opět použijte kartáček a zkuste pomocí něj odstranit nahromaděné nečistoty, případné plísně a minerály, které se díky působení směsi uvolnily. Jestliže bude i po tomto kroku sprchová hlavice nadále špinavá, nechte směs ještě jednou působit stejnou domu. Jakmile dokončíte tuto část bude ještě potřeba sprchovou hlavici namočit v horké vodě. Tím odstraníte všechen zbývající roztok i nečistoty.

iZdroj fotografie: Freepik

Potom už stačí je znovu připojit hlavici k hadici. Jestliže nemáte možnost hadici odmontovat, nevadí. I tak ji můžete vyčistit. K nanesení směsi tentokrát použijte sáček, který omotáte kolem hlavice. Soda vám může posloužit také v případě, že je hlavice ucpaná. Tentokrát stačí ji smíchat s vodou. Jestliže to nebude stačit můžete přidat i ocet. I tentokrát je možné provést čištění opakovaně, aby se dostaly ven opravdu veškeré usazené nečistoty.

Jakým způsobem čistíte sprchovou hlavici?

Zdroj: HomeDay

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Urazil Simonu Krainovou před celým jejím publikem. Ta si to ale nenechala líbit a vyčetla mu, že má čas šířit nenávist
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství