Během 3 měsíců si postavil své vysněné bydlení v lese. Vyšlo ho to na 300 000 Kč a ještě ušetří na energiích
Mladý inženýr se rozhodl přesunout starý kontejner do lesa a postavit si z něj krásný příbytek. Celý projekt zvládnul zhotovit rychle a za velmi málo peněz.
V dnešní době existuje mnoho možností, jak si zajistit pohodlný příbytek, a to téměř v jakýchkoliv podmínkách. Skvělým příkladem je toho tento mladý architekt jménem Joseph Dupuis, který se rozhodl zakoupit starý přepravní kontejner a přestavět ho na své vysněné zázemí uprostřed lesa. Celý projekt vyšel muže pouze na 13 200 dolarů (zhruba 300 000,- Kč) a zabralo mu jej postavit pouze 3 měsíce. Jeho dílo si získalo velkou oblibu a inspirovalo mnoho dalších lidí, kteří chtějí žít levně a pohodlně.
Bydlení v kontejneru
Na internetu můžete najít opravdu mnoho malých domů, které si majitelé svépomocí postavili podle svých představ. Tento kousek vám však naprosto vyrazí dech – přemýšleli jste někdy o bydlení v přepravním kontejneru? Ačkoliv to může znít trochu bláznivě, spousta lidí to dělá a někdy se jim to povede natolik, že jejich přeměny připomínají spíše luxusní drahé domácnosti.
Muž, který stojí za tímto konkrétním příbytkem ze starých plechových kontejnerů, je 29letý Joseph Dupuis, inženýr z Kanady, který si zakoupil tři velmi zašlé přepravní kontejnery z daleké Asie. Každý z nich jej vyšel na 3400 dolarů, tudíž dohromady 13 200 dolarů (tedy zhruba 300 000,- Kč. Jakmile se mu je podařilo dovézt do své rodné země, na nic nečekal a vrhnul se do práce – přesunul je do divočiny, která se nachází 30 kilometrů od Ottavy, a v průběhu následujících 3 měsíců pracoval na svém zázemí snů.
Nechybí ani vyhřívané podlahy
Mladému inženýrovy trvalo dokončit celý projekt pouhé 3 měsíce, během kterých však pracoval až 14 hodin denně. Ještě pozoruhodnější však je, že se mu také podařilo nainstalovat solární panely na čerpání energie, což mu pomohlo ušetřit peníze. Uvnitř pak také nechybí vyhřívané podlahy a během zimy je v něm příjemně i při teplotách -44 stupňů. Nejdražším účtem je proto podle mladého muže mobilní telefon, jinak za nic dalšího platit nemusí.
Dupuis využil další dva kontejnery na dílnu u domu, kde pracuje na výrobě a opravách motocyklů. Řekl také, že chce pomoci ostatním, zejména mladým lidem s dluhy, připojit se na solární energii nebo si postavit podobné domy. „Přežívám téměř bez příjmů a mám díky svému zázemí velmi šťastný život,“ sdělil mladý architekt během jednoho z rozhovorů s tím, že během zimy tráví hodně času štípání dřeva a procházkami se svou smečkou psů.
Topení a chladící systém
Někteří lidé jsou přesvědčeni, že v kovovém kontejneru musí být v létě mizerné horko a během kanadské zimy, která může dosahovat až -42 stupňů, mrazivý chlad. Dupuis však během tří měsíců roku 2012, kdy sám pracoval na stavení až 14 hodin denně, vybavil kontejnery topením a chladícím systémem. Problém však nastal později, neboť zjistil, že se nemůže napojit na vodovodní síť. Jeho soused je však natolik hodný, že se s ním dělí o vodu, která mu do domu proudí ze záchytné komory za kuchyní.