Důmyslné řešení, jak se navždy zbavit krys, potkanů ​​a myší s pomocí zubní pasty

Krysy a myši si dokážou vykousat díry úplně všude. Zbavte se jich dříve, než bude pozdě. Je snazší problémům předcházet, než je řešit v době, když už je pozdě. Na tento trik budete potřebovat pouze pět přísad, v čele se zubní pastou.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Myši a krysy jsou nevítanými hosty úplně všude. Parazitují v lidských obydlích, ale dokonce i na zahradách a v podstatě všude, kde mohou. Naneštěstí jsou všežravé a sní téměř cokoli. Tudíž se dostanou prokousáním i tam, kde skulina ještě nebyla. Problém s těmito potvůrkami je to, že mohou poškodit těsnění a konstrukci staveb. A nikdo nejspíš nechceme platit stovky tisíc za nápravy takových škod. Proto je tu pár triků, jak se jich zbavit dříve, než to stihnou způsobit.

Škůdci musí z domu okamžitě pryč

Klíčem k úspěchu je to, že v domě zbytečně nebudete mít věci, které tuto havěť přitahují. Protože pokud tyto věci neodstraníte, vzápětí byste je tam měli zase zpět. Mnohdy dokonce stačí pouze se držet těchto pokynů a myši i krysy utečou samy. Takže nejprve se rozhlédněte po domě. Musíte se zbavit všeho, kde se hromadí odpad. A nejlépe doma pořádně ukliďte, krysy totiž rády žijí ve špinavém prostředí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odpadkové koše mějte nejlépe s víkem. Pokud máte mazlíčka, dávejte pozor na jeho misku se žrádlem. Když vaše zvířátko všechno nesní, dejte misku raději někam stranou. Mohlo by se snadno stát, že se takto nakrmí i někdo jiný. Krysy by si na luxus v podobě granulí v misce rychle zvykly. Rychle by se pak namnožily a poté by se mohlo stát, že byste se jich už nezbavili vůbec.

Tohle nesmí být na zahradě ani na terase

Tak jako nesmí být určité věci v domě, i na zahradě se musí nastolit určitá pravidla. První, na co si dát pozor, je zachycování dešťové vody. Té se nemusíte úplně zbavovat, ale je potřeba ji zakrýt nějakou mřížkou. Tato mřížka musí mít pouze malé otvory, jen pár milimetrů. Tím myši a krysy odříznete od snadného přístupu k vodě. Dále si dejte pozor na skladování dřeva. Krysy se rády schovávají do skulin mezi špalky.

i

Dřevo tedy skladujte buď hned u zdi, nebo nejlépe kousek nad zemí, aby tam žádné skuliny nebyly a krysy tam nezalézaly. Dalším problém je pěstování plodů, jako je ovoce a zelenina. Pokud něco takového pěstujete, seberte to ze země dříve, než to přiláká nezvané hosty. Dále také samozřejmě pravidelně sekejte trávu. A poslední, na co je třeba si dát pozor, je kompost. Nenechávejte ho nezakrytý, jinak to vyjde nastejno, jako kdyby to vše leželo na zemi.

Trik se zubní pastou, pomocí kterého se zbavíte krys

Tento trik je velice snadný a rychlý. Nepotřebujete k jeho zhotovení žádné složité ingredience. Všechno už máte určitě doma a i kdyby ne, jsou to jednoduše dostupné suroviny. Zabere to naprosté minimum času, do 5 minut budete mít všechno hotové. Budete tedy potřebovat 1 lžíci prášku do pečiva, 2 lžíce mouky, 4 lžíce drcených solených arašídů, 1 lžíci cukru a 2 lžíce zubní pasty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Začnete tím, že si nadrtíte arašídy, pokud už drcené nejsou. Pak k nim do misky přisypete prášek do pečiva, cukr a pastu. Poté přisypete mouku. Podle konzistence ještě můžete přidat malinko pasty nebo mouky. Z této směsi vytvarujete stejné kuličky zhruba 1,5centimetrové. Tyto kuličky dejte na talířku na místa, kde se hlodavci objevují, nejlépe přímo k díře. S tímto trikem se už nemusíte bát, že by se vám nějaká krysa ještě někdy připletla pod nohy.

Zdroj: Diy Joy

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články